پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 125806

 
استاندار همدان:

ستاد تسهیل از واحدهای تولیدی استان حمایت کامل دارد
تاریخ خبر : 1401-05-25
     
 
 
     
متن خبر :


استاندار همدان با اشاره به اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان از واحدهای تولیدی حمایت کامل دارد گفت: این ستاد در راستای حمایت از تولیدکنندگان و پیگیری مسایل و مشکلات صنایع و طرح‌های تولیدی تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز سه شنبه در بیست و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان اظهار داشت: کمک به رفع مشکلات صنایع تولیدی در راستای توسعه و رشد اقتصادی کشور مهمترین ماموریت مدیران اجرایی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های تولیدی با اشتغالزایی بالا که به واسطه شیوع ویروس کرونا یا تحریم‌ها آسیب دیده اند پس از بررسی دقیق مورد حمایت ستاد تسهیل قرار می‌گیرند.

استاندار همدان، تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ را از برنامه‌های اقتصادی دولت برای خارج کردن واحدهای تولیدی از رکود و حل مشکلات آنها در بخش‌های مختلف دانست و افزود: در این جلسه به مشکلات چهار واحدهای تولیدی پرداخته و تصمیمات مقتضی مطابق قانون برای ادامه فعالیت آنها گرفته شد.

قاسمی فرزاد نیروی انسانی را برای واحدهای تولیدی یک سرمایه و ایمنی را مقدم بر کار دانست و تصریح کرد: محیط کار باید برای کارگر ایمن باشد و اگر در محیط کار نابسامانی وجود دارد این مشکل از طریق کارفرما حل شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه مجموعه شرکت‌های دانش بنیان به بخش‌های تولیدی ورود پیدا کنند افزود: فرایند تولید توسط شرکت های دانش بنیان به نحوی اصلاح شود که کیفیت و بهره وری بالا رود و هزینه ها کاهش یابد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در سال حداقل یک تا ۲ دستاورد ارائه دهند افزود: کیفیت محصولات این شرکت ها باید با کیفیت و بهره وری بالا و قیمت مناسب قابل رقابت با محصولات خارجی باشد.
وی بر حضور مدیر عامل واحدهای تولیدی در جلسه تاکید کرد و افزود: افرادی که مسئولیت دارند باید به طور حتم در ستاد تسهیل حضور یابند و سازمان صمت باید به افراد غیر مرتبط اجازه حضور ندهد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.