1399-10-261399-11-06bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 6 بهمن 1399

کد خبر : 110370

 
انعقاد‌قرار‌داد برای‌ رفع مشکل برق شهرک های صنعتی استان همدان‌
تاریخ خبر : 1399-04-30
     
 
 
     
متن خبر :

مشکل برق برخی از شهرک‌های صنعتی استان همدان رفع شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان در این باره، اظهارکرد: در راستای رفع مشکل برق شهرک صنعتی جوکار قراردادی با برق باختر منعقد شده تا ۶۰ مگاوات برق که معادل ۱۰ درصد مصرف کل استان است، برای واحدهای فروسیلیس تأمین شود.

به گزارش ایسنا؛ محمدرضا بادامی از احداث پست ۶۳ در شهرک‌های صنعتی بهار و همدان خبرداد و تصریح کرد: همچنین قراردادی برای احداث پست ۶۳ با ۳۰ مگاوات برق برای جبران کسری برق شهرک های صنعتی بهار و همدان با برق باختر بسته شده است.

بادامی با تأکید براینکه قراردادهای منعقد شده در دست اجراست و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: سال گذشته یک مگاوات برق به شهرک صنعتی رزن اختصاص یافت و امسال نیز قرارداد تأمین سه مگاوات دیگر منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان با بیان اینکه واحد صنعتی در شهرک‌های استان نداریم که مشکل تأمین برق داشته باشد، خاطرنشان کرد: در شهرک صنعتی اسدآباد سال گذشته یک مگاوات تأمین شد و امسال نیز به دنبال احداث پست جدید در این شهرک هستیم.

وی درباره موقوفی بودن شهرک صنعتی تویسرکان نیز اظهارکرد: اراضی تملک شده مربوط به ۲۰ سال پیش بوده و بعد مشخص شده که ۱۸ شعیره از ۹۸ شعیره آن مربوط به اوقاف است که در حال رایزنی هستیم تا از طریق تبدیل به احسن در جای دیگری زمین به اوقاف بدهیم و مشکل موقوفی بودن این شهرک حل شود.

بادامی با تأکید براینکه شرکت شهرک‌ها مشکل شهرک صنعتی تویسرکان را حل می‌کند، مطرح کرد: شهرک صنعتی تویسرکان دارای ۲۴ هکتار مساحت است که مشکل اوقافی آن در عرصه بوده و شرکت شهرک‌های صنعتی استان پیگیر حل مشکل است ضمن اینکه اگر سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد می‌توانیم زمینی در نقطه دیگر بدهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان نیز از عقد قرارداد ۱۱۰ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی این استان خبرداد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۰ قرار داد در شهرک‌های صنعتی استان همدان بسته شده است و تعدادی از این واحدها کار خود را آغاز کرده‌اند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.