پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 27 مهر 1397

کد خبر : 83464

 
همدان 2018 آزمون بزرگی برای رونق گردشگری همدان است
تاریخ خبر : 1396-10-12
     
   
     
متن خبر :

 سخنگو شورای اسلامی شهر همدان گفت: برگزاری رویداد مهم همدان پایتخت گردشگری 2018، آزمون بزرگی برای میزان توانمندی این شهر در رونق گردشگری خارجی محسوب می‌شود.
کامران گردان، اظهار کرد: ایجاد بسترهای گردشگری زمینه ساز فراهم آوردن مقدمات میزبانی از این رویداد مهم بین المللی است و در این حوزه ساماندهی نقاط تاریخی و گردشگری شهر باید در اولویت قرار بگیرد. رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر ساماندهی روزبازارها، پارک‌ها و دیگر نقاط پرتردد مردمی، گفت: یکی از معضلات فعلی داخل شهر فعالیت بازار پرندگان زینتی و طیور است که نیاز به ساماندهی و طرحی جدید دارد.
گردان افزود: ایجاد سایت پرندگان از مصوبات دوره چهارم شورای شهر است که انتظار داریم هر چه سریعتر عملیاتی شود.
وی بیان کرد: با توجه به رویداد 2018، ساماندهی روز بازارها، پارک آرامش و بازارچه پرندگان زینتی و طیور بسیارحائز اهمیت و تاثیرگذار است. به گزارش ایرنا رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: بازارچه‌های محلی و روز بازارها در تمرکززدایی جمعیت فعال مرکز شهر بسیار تاثیرگذار بوده و انتقال آن به حومه شهر نه تنها باعث کاهش تردد و ترافیک می‌شود، بلکه در هزینه‌های مدیریت شهری نیز موثر است. گردان اظهار کرد: برای احداث بازارهای محلی و روز بازارها می‌توان از مشارکت سرمایه‌گذاران کمک گرفت و ضمن ارایه تخفیف ویژه‌ برای اخذ پروانه، تمامی مناطق و شهرک‌ها را به این بازارچه‌ها تجهیز کرد. وی خاطرنشان کرد: رویداد 2018 عظم جدی مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی همدان را می‌طلبد تا در اجرای این آزمون مهم سربلند باشند و زمینه افزایش شمار گردشگران خارجی را مهیا سازند. وی بیان کرد: این فرصت طلایی را نباید به راحتی از دست داد چرا که می‌تواند زیبایی‌های تاریخی و گردشگری همدان را به جهانیان به خوبی معرفی کند. ، استان همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده و همچنین در آبان ماه سال آینده این استان میزبان بیش از 150 کشور و 500 عضو وابسته با سازمان جهانی گردشگری در بیست و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.