پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111824

 
توجه جوکار به 2 کشتی‌گیر همدانی
تاریخ خبر : 1399-06-26
     
 
 
     
متن خبر :


 مسعود مصطفی‌جوکار مسئول کمیته مربیان هیأت کشتی استان نگاه ویژه‌ای به 2 کشتی‌گیر همدانی دارد و معتقد است، 2 کشتی‌گیر بلندقامت و جسور همدانی، دانیال شریعتی‌نیا در وزن ۹۷ کیلوگرم و مهدی حاجیلویان در وزن ۸۶ کیلوگرم از آینده روشنی در کشتی کشور برخوردار هستند.
نایب قهرمان المپیک آتن اعتقاد دارد دانیال شریعتی‌نیا پرامیدترین کشتی‌گیر ما در سال گذشته برای راهیابی به مسابقات جهانی و کسب مدال طلا بوده است که با وقفه‌ای که ویروس منحوس کرونا و نبود مسابقات ایجاد کرد انگیزه این قهرمان را کمتر کرده، دانیال باید بداند یک استان امسال منتظر مدال طلای او در مسابقات امید‌های جهان است ولی اگر به هر نحوی شرایط برایش مهیا نشد یا امید‌های جهان برگزار نشد باید ملی‌پوش بزرگسالان شود.
وی نقطه قوت دانیال را در جنگندگی و زیرگیری‌های چپ و راست و پشتکارش می‌داند و معتقد است نقطه ضعف وی در تحت فشار قرار ندادن حریفان و گارد بازش است که اگر می‌خواهد پیشرفت کند باید خودش را به رقبای ملی پوشش همچون محمدیان، شعبانی و گلیج تحمیل کند و انگیزه کسب مدال امید‌های جهان بهترین تفکر برای پیشرفت وی است.
جوکار درباره مهدی حاجیلویان کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم نیز گفت: مهدی حاجیلویان از امید‌های ما برای درخشش در میادین ملی و بین‌المللی است که باید روی تکنیک و تاکتیکش بیشتر کار کند و آنها را ارتقا بدهد و با کمترین درصد اشتباه جلو برود.
وی ادامه داد: حاجیلویان نباید هیچ حریفی را دست کم بگیرد و تکیه بر غلبه چندماه پیشش بر رقبا نکند، برای هر کشتی باید یک برنامه ریزی نو و استراتژی مرتبط داشته باشد.
نایب رئیس هیأت کشتی استان با اشاره به نقاط ضعف و قوت این کشتی‌گیر افزود: نقطه قوت وی در دست و پای بلند و قامت کشیده و جنگندگی و جسارتش است و نقطه ضعف او در آسیب‌دیدگی‌های زودهنگامش و کمبود قدرت بدنی‌اش است.
وی تصریح کرد: حاجیلوییان اگر می‌خواهد پیشرفت کند باید یک تا ۲ وزن بالاتر برود و پیشرفتش در این است که قدرتش را تقویت کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.