پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 3 مهر 1402

کد خبر : 131199

 
۶۰ درصد سوانح جرحی همدان مربوط به موتورسواران است
تاریخ خبر : 1402-01-09
     
 
 
     
متن خبر :رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: ۶۰ درصد سوانح جرحی این شهرستان‌ در نوروز ۱۴۰۲ مربوط به راکب و ترک نشینان موتورسیکلت است.

فرخ جمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سوانح درون شهری همدان از ابتدای سال تاکنون ۱۰ مجروح در پی داشته که ۶ نفر از آنها موتور سوار هستند.

وی اضافه کرد: این افراد بیشتر از قشر جوان و نوجوان و فاقد گواهینانه رانندگی با موتورسیکلت هستند و همچنین کمتر از کلاه ایمنی استفاده می کردند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان ادامه داد: جراحات وارده بسیار شدید بوده به گونه ای که در یکی از این سوانح یکی از موتورسواران دچار شکستگی از ناحیه کمر شده است.

جمالی گفت: با توجه به قرار گرفتن در تعطیلات نوروزی و گرم شدن هوا میزان استفاده از موتور سیکلت افزایش داشته است.

وی افزود: طرح برخورد و توقیف موتورسیکلت های متخلف از هفته جاری در شهر همدان آغاز شد و در این طرح با راکبان موتور سیکلت های متخلف برخورد می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اضافه کرد: تاکنون ۶۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف به علت تخلفاتی همچون حرکت خلاف جهت خودرو، یا داخل پیاده رو و انجام حرکات نمایشی توقیف شدند.

جمالی ادامه داد: این وسایل نقلیه تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ می مانند.

وی یادآوری کرد: سال گذشته ۱۹ موتورسوار و ۹ ترک نشینان موتورسیکلت در سوانح درون شهری همدان مجروح شدند که ۴۰ درصد از مجروحان را شامل می شود.

رئیس پلیس راهور همدان از همه خانواده ها ی خواست تا از در اختیار گذاشتن موتورسیکلت به افراد کم سن وسال وفاقد گواهینامه خودداری کنند و حین استفاده از موتورسیکلت کلاه ایمنی همراه داشته باشند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.