1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 9 مهر 1402

کد خبر : 131001

 
برای نخستین بار

نگاه علیصدر به راهنمایان گردشگری کشور ویژه شد
تاریخ خبر : 1401-12-22
     
 
 
     
متن خبر :


نشست مشترك شرکت سیاحتی علیصدر و هیأت رئیسه انجمن صنفی راهنمایان گردشگری همدان به‌منظور تعامل و مشاركت در توسعه و رونق گردشگری استان با محوريت غار علیصدر برگزار شد.

  مدیرعامل شرکت علیصدر گفت: امروزه توسعه گردشگری در گرو دانش و برخورد علمی با این صنعت بوده و در این میان نقش راهنمایان گردشگری حائز اهمیت است.

 کریم ملکی افزود: راهنمایان گردشگری با توجه به تخصص و ظرفيت‌های علمی خود در زمینه‌هاي تاریخ، طبيعت، فرهنگ، هنر و آداب و رسوم می‌توانند با رعایت اصول و روش‌های استاندارد، مجموعه‌هاي گردشگري رابه شكلي همراهی نمایند كه ارزش‌ها حفظ و توسعه پایدار گردشگری حاصل گردد .

رئيس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری همدان گفت: تعاملات سازنده و انعقاد تفاهم‌نامه همكاري با شركت عليصدر مي‌تواند گام مهمي در راستاي تقويت جايگاه راهنمايان گردشگري و توسعه حوزه گردشگري استان باشد.

مجتبی جوادیه افزود: راهنمايان گردشگري مي‌توانند ظرفيت‌هاي مغفول عليصدر و عباس‌آباد را بيش از پيش به جامعه جهاني معرفي كنند كه اين امر موجب حضور بيشتر گردشگران در استان و منتفع‌شدن همه فعالان گردشگري خواهد شد.

 در پایان این نشست پس از صحبت‌هاي حاضران و تبادل تفاهم‌نامه همكاري مقرر شد: کلیه دارندگان کارت انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کشور از تخفیف‌هاي ویژه برخوردار شده و می‌توانند برای بازدید از غار علیصدر برای یک نفر به صورت رایگان و 4 نفر همراه با ۳۰ درصد تخفیف در 6 ماه نخست سال و  ۵۰  درصد تخفیف در ۶ ماهه دوم سال بهره‌مند شوند.

بنابر دیگر مفاد این تفاهم‌نامه مقرر شد دارندگان کارت رسمی راهنمایان گردشگری کشور از تخفيفات ويژه اقامت در ويلاهاي عباس‌آباد بهره‌مند شوند .

همچنین در راستاي ارج‌نهادن به جايگاه راهنمايان گردشگري بومي استان همدان، مقررگرديد تورهای مسافرتی کشوری که جهت بازدید از غارعلیصدر از حضور راهنمایان گردشگری همدانی استفاده نمایند از ۲۰ درصد تخفیف در 6 ماهه نخست سال و ۴۰ درصد تخفیف در ۶ ماهه دوم سال برای بازدید از غار علیصدر و ۱۰ درصد تخفیف در 6ماه اول سال و ۲۵ درصد تخفیف در ۶ ماهه دوم سال برای اسکان در ویلاهای مجتمع تفریحی عباس‌آباد بهره‌مند خواهند شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.