پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 130133

 
۱۶۰ هکتار تغییر کاربری برای توسعه گلخانه‌های همدان
تاریخ خبر : 1401-11-18
     
 
 
     
متن خبر :


در سالجاری برای توسعه گلخانه‌های استان ۱۶۰ هکتار تغییر کاربری در حال انجام است.

استاندار در سفر به درگزین بیان کرد: در طول ۱۵ سال گذشته تنها ۲۲۰ هکتار گلخانه در سطح استان همدان ایجاد شده در حالی‌که امسال به اندازه ۱۵ سال در رابطه با توسعه گلخانه‌ها در سطح استان دارای برنامه هستیم.

علیرضا قاسمی فرزاد با بیان اینکه در سالجاری برای توسعه گلخانه‌ها ۱۶۰هکتار تغییر کاربری در حال انجام است، گفت: به طور متوسط سالانه ۱۰ هکتار در بحث توسعه گلخانه‌ها در سطح استان در سال‌های گذشته کار انجام شده اما در سال جاری با اولویت قرار دادن توسعه گلخانه‌ها و کشت گلخانه‌ای ۳۲۰ هکتار گلخانه در شهرستان درگزین کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن افتتاح می‌شود که این گلخانه به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای کشور خواهد بود.

به گزارش ایسنا، قاسمی‌فرزاد افزایش ۱۰برابری میزان بهره‌وری، افزایش اشتغال ۱۰ برابری، 4 فصل بودن تولیدات و  باکیفیت و استاندارد بودن محصولات را از جمله مزیت‌های این مجتمع گلخانه‌ای در حال کلنگ‌زنی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: ظرف مدت کمتر از یکسال پیگیری برای ایجاد چنین طرحی در شهرستان درگزین به ثمر رسیده و این طرح آماده کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی است ضمن اینکه این پروژه بزرگ گلخانه‌ای 5/1برابر کل گلخانه‌های استان بوده و نمونه آن در غرب کشور وجود ندارد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.