پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 28 بهمن 1398

کد خبر : 93375

 
اگر جلوي قاچاق دام گرفته شود گوشت قرمز ارزان می‌شود
تاریخ خبر : 1398-02-22
     
   
     
متن خبر :


 رئیس اتحادیه قصابان همدان گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و وضعیت مناسب تامین علوفه دام‌ها، پیش‌بینی می‌کنیم در خرداد ماه قیمت گوشت ارزان شود.
اکبر سپهری‌وفا بيان کرد: خوشبختانه امسال مشکلی در زمینه تامین علوفه دام‌ها وجود ندارد.وی با بیان اینکه اگر جلوی قاچاق دام از استان و کشور گرفته شود از ماه آینده قیمت گوشت تعدیل می‌شود، ابراز کرد: از طرفی هم با تأمین گوشت منجمد و وارداتی در استان بخش بزرگی از نیاز چلوکبابی و تهیه غذاها برطرف می‌شود.
رئیس اتحادیه قصابان همدان با بیان اینکه امروز قیمت هرکیلو گوشت نرمه گوسفندی 125 هزار تومان و مخلوط آن 93 هزار تومان است، بيان کرد: گوشت گوساله نیز با قیمت‌های 95 و 105 هزار تومان به فروش می‌رسد.
سپهری‌وفا از ورود گوشت منجمد به استان با قیمت کیلویی 60 هزار تومان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: این گوشت با ارز نیمایی وارد می‌شود و همکاران ما می‌توانند نسبت به واردات آن اقدام کنند.
 گوشت 85 هزار تومانی مورد استقبال قرار نگرفت
وی در بخش دیگری از گفت‌وگو به توزیع گوشت مخلوط گوسفندی با قیمت 85 هزار تومان در فروشگاه‌های استان اشاره کرد و به تسنيم گفت: به دلیل کاهش اختلاف قیمتی این گوشت با نرخ گوشت در سطح بازار، مورد استقبال مردم قرار نگرفت.
رئیس اتحادیه قصابان همدان با اشاره به اینکه در ایام نوروز حداکثر قیمت گوشت گوسفندی به 118 هزار تومان رسید اما امروز این قیمت به 125 هزار تومان رسیده است، بيان کرد: با توجه به وضعیت مناسب صحراها از نظر تامین علوفه، تعداد کشتار و فروش دام کمتر شده که خود دلیلی برای افزایش قیمت بوده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.