پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 132368

 
تشدید نظارت ها بر توزیع داروهای دامی
تاریخ خبر : 1402-03-10
     
 
 
     
متن خبر :


 نهاوند- خبرنگار همدان پیام: باهدف اجرای سیاست های اداره کل دامپزشکی استان همدان و به منظور بازرسی و بررسی تامین تا توزیع داروهای دامی و همچنین جلوگیری از قاچاق و توزیع بی رویه دارو، نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو و واکسن در داروخانه های دامپزشکی و شرکت های پخش در شهرستان ، بازدید توسط کارشناسان این اداره به صورت مستمر اجرا می شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند گفت: یکی از وظایف مهم دامپزشکی حفظ و حراست از حقوق مصرف کنندگان است و در این راستا نظارت بر تاریخ مصرف دارو‌ها و جلوگیری از ورود دارو‌های قاچاق و فاقد مجوز به چرخه توزیع دارو‌های دامی از جمله حداقل این حقوق است که تاکنون با نظارت‌های مستمر کارشناسان دامپزشکی شهرستان محقق شده است.

میثم قیاسی افزود: در این بازدید‌ها آیتم‌های مختلف فنی از جمله بررسی نسخه‌های دارویی، رعایت شرایط نگهداری دارو‌ها، چک کردن وضعیت انبار، دمای محیط و یخچال، عدم وجود اقلام و دارو‌های غیر مجاز و تقلبی، عدم نگهداری و فروش سموم و دارو‌های تاریخ گذشته، احتکار، رعایت مسائل بهداشتی، حضور مسئول فنی و... مورد بررسی قرار میگیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: داروخانه‌های دامپزشکی باید دارو‌های مورد نیاز خود را از شبکه رسمی دارویی تهیه کنند چرا که در غیر این صورت در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق مراجع ذیصلاح با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند یادآور شد: در حال حاضر در شهرستان ۴ مرکز مایه کوبی ، ۱٠ واحد داروخانه دامپزشکی ، تعداد ۳ شرکت پخش دارو و واکسن و ۶ درمانگاه دامپزشکی فعالیت می کنند که در فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴٠۲ تعداد ۴۵ بازدید و مقدار ۵۶ کیلوگرم دارو تاریخ منقضی ضبط و عملکرد این مراکز مورد رصد و پایش قرار گرفت.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.