پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 131125

 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان در دفتر همدان پیام:

رسانه‌های الکترونیکی جایگاه کاغذی را نگرفته‌اند
تاریخ خبر : 1401-12-28
     
 
 
     
متن خبر :


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان روز گذشته به بهانه‌ آغاز سال نو با همراهی مدیر و کارشناسان روابط عمومی این اداره کل میهمان همدان پیام شد.

مسعود ویژه در این جلسه به متمایز سپری شدن سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: سالی که گذشت با چالش و سختی‌های متعددی همراه بود و این شرایط برگزاری برخی رویدادهای حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای جامعه محلی پیش‌بینی شده بود را تحت تأثیر قرار داد.

ویژه به محدود شدن انرژی مصرفی همچون گاز و برق در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: صرفه‌جویی برای ذخیره انرژی اولویت اجرای برخی برنامه‌ها قرار گرفت و به این ترتیب با همراهی هنرمندان و مردم سال سپری شد.

برگزار نشدن برخی برنامه‌ها و محدود بودن منابع مالی یکی پس از دیگری باعث شد به هدفی که برای رسیدن به آن در حوزه اداره ارشاد پیش بینی کرده بودیم دست پیدا نکنیم.

وی گفت: لازم است به اتفاقات خوب همچون جشنواره تئاتر کودک و نوجوان راه‌اندازی انجمن مفاخر، فعال شدن بنیاد سید جمال‌الدین اسدآبادی، یادمان سید جمال که از سال ۱۳۹۱ مسکوت مانده بود و سند مهندسی فرهنگی که تصویب شد، اشاره کرد.

ویژه همچنین عنوان کرد: سختی سال ۱۴۰۱ در زمینه‌ای مختلف باعث شد، آنگونه که باید نتوانیم با همکاران حوزه رسانه ارتباط داشته باشیم و این ارتباط تحت تأثیر قرار گرفت.

وی عنوان کرد: ارتباط بیشتر با رسانه‌ها از جمله برنامه‌‌های تأثیرگذار و هدفمند سال ۱۴۰۲ برای ما خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید بر اینکه رویکرد ما تمرکز بر روی آموزش است، اظهار کرد: تقویت هنرستان هنرهای زیبا یکی از مهمترین اقدامات ما بوده است، از اردیبهشت‌ماه بنا داریم با اطلاع‌رسانی مناسب ثبت نام انجام داده و از اواخر اردیبهشت‌ماه کلاس‌ها را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه استان همدان در کنار چند استان دیگر برای آموزش هنر از راه دور مد نظر قرار گرفته است، گفت: برای راه‌اندازی اقتصاد فرهنگ و

وی همچنین به عرضه محصولات فرهنگی و هنری در اپلیکیشن اشاره کرد و گفت: با ساز و کاری که طراحی کردیم، هنرمندان آثار هنری خود را بارگذاری کرده و می‌توانند در هر نقطه از کشور آن را به فروش برسانند.

ویژه با اشاره به اینکه یکی از کارهایی که در حوزه فرهنگ انجام می‌دهیم سامان‌دهی دکه‌های روزنامه فروشی است، توضیح داد: با وجود اینکه روزنامه‌های الکترونیکی روی کار آمدند اما هنوز هم روزنامه‌های کاغذی جایگاه خود را دارند و متأسفانه برای عرضه روزنامه کاغذی در همدان مکان‌های کمی داریم.

وی به برگزاری کنگره شهدای استان در سال آینده اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌هایی که با وزارت ارشاد داشتیم، قول ساخت یک فیلم سینمایی و حمایت از ۵۰ عنوان کتاب و تعدادی کلیپ و... را گرفته‌ایم. با این کار چرخه اقتصادی فرهنگ استان همدان تکان می‌خورد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.