1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 131115

 
باید اقتصاد ملایر را یک قدم مردمی‌تر کنیم
تاریخ خبر : 1401-12-27
     
 
 
     
متن خبر :


 فرماندار ملایر با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن پروژه‌های مشوق سرمایه گذاری در سطح شهرستان، گفت: ضروری است که اقتصاد ملایر را یک قدم مردمی تر کنیم.

به گزارش ایسنا سلمان اسماعیلی در دیدار نوروزی با اصحاب رسانه شهرستان ملایر، اظهار کرد: کارهای بزرگ و اساسی سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه میتوانیم اولین شهرک هوش مصنوعی یا شهرک دانش بنیان را در ملایر ایجاد کنیم، برگزاری نشستی با عنوان «بررسی چالش‌ها، فرصت‌ها و ارائه راهکارهای توسعه شهرستان ملایر» در تهران را در راستای وفاق، ایجاد رفاه و احیای ظرفیت های اقتصادی شهرستان دانست و افزود: گام بعدی این است چگونه این ظرفیت ها را نگه داریم و بالقوه ها را بالفعل کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه ملایر نقطه جذابی برای سرمایه گذاران در ملایر نیست، اظهار کرد: مردم با دارایی نقدی یا غیر نقدی از جمله ایده ها و شناسایی نخبگان شهرستان، می توانند در پروژه ها مشارکت کنند

اسماعیلی با بیان اینکه طی مدت مسئولیت خود دو سرمایه را دنبال می کردم، گفت: یکی از این سرمایه ها، سرمایه اجتماعی است که امروز از نان شب برای مردم و نظام واجب تر است.

فرماندار ملایر با اشاره به اقداماتی برای ترمیم، رشد و احیا این سرمایه اجتماعی، ابراز امیدواری کرد: با رفت و آمدهای مردمی، برپایی میزهای خدمت و تسهیل ارتباطات بتوانیم با احیا امید، اعتماد ایجاد کنیم.

اسماعیلی از تعریف یک لایه بین سیاسیون شهرستان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون خبر داد و افزود: بدون هیچ خط قرمزی، با چهره های مختلف سیاسی در ملایر ارتباط داریم و نمونه آن «بررسی چالش‌ها، فرصت‌ها و ارائه راهکارهای توسعه شهرستان ملایر» در تهران بود.

فرماندار  ملایر با تأکید بر اینکه هر چه سرمایه اجتماعی نظام ها بالاتر باشد، دوام بیشتری دارند، گفت:  موضوع بعدی تامین سرمایه برای کار اقتصادی است که از موضوع اول یعنی سرمایه اجتماعی جدا نیست.

وی ادامه داد: با انجام کار اقتصادی، تامین مسکن، تامین سرمایه و ایجاد اشتغال، سرمایه اجتماعی افزایش یافته و امید مردم احیا می شود.

اسماعیلی اتفاقات اخیر در سطح بین المللی را اتفاقات خوبی خواند و گفت: مذاکره با عربستان، بحرین، امارات، مصر، ترمیم ارتباطات با آلمان، پالس های مثبت در حوزه برجام و تغییر معنا داری در سیاست های بین المللی ترکیه به ویژه در حوزه قفقاز، نشانه های مثبتی از نظر بین المللی است.

اسماعیلی به نهضت ملی مسکن اشاره و بیان کرد: یکی از مستعدترین زمین ها برای رشد ملایر فاز زمین های شمالی است و در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، چند پلاک در این مناطق، مورد مطالعه جدی قرار گرفت.

وی پلاک گلدره به مساحت ۳۵۹ هکتار و پلاک سالار آباد را از جمله پلاک های مطالعه شده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در ملایر برشمرد و گفت: مجموع این دو پلاک ۱۱۶۰ هکتار است که با احتساب اراضی منابع طبیعی، ۵۰ تا ۶۰ درصد به وسعت شهرستان اضافه می کند.

اسماعیلی با بیان اینکه این دو پلاک به لحاظ موقعیت جغرافیایی مناطقی دنج، خوب و منظره طبیعی زیبایی دارند، افزود: در حال حاضر ۷۳۸۰ نفر واجد شرایط برای طرح نهضت ملی مسکن ملایر داریم.

فرماندار  ملایر این پروژه را پروژه ای ماندگار برای ملایر دانست و افزود: برنامه داریم تملک، الحاق و تقسیم بندی زمین برای این پروژه انجام شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.