پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 9 اسفند 1398

کد خبر : 96278

 
همدان مجوز صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای روان‌شناسی دریافت کرد
تاریخ خبر : 1398-04-25
     
   
     
متن خبر :


 عضو شورای استانی سازمان نظام رو‌ان‌شناسی و مشاوره همدان گفت: در شهر همدان انباشت روان‌شناس و مشاور داریم و باید به کمبود‌ روان‌شناس در شهرستان‌ها بیش از این توجه کنیم.
حسین محققی اظهار داشت: اکنون در شهر‌ستان‌های استان همدان بر اساس استاندارد به 87 روان‌شناس نیاز داریم  و باید با بررسی علمی متقاضیان در شهر‌ستان‌ها به رفع این کمبود بیش از این توجه کنیم که در برنامه‌کاری قرار دارد.
وی با یاد‌آوری اینکه بیشترین پروانه صلاحیت فعالیت حرفه‌ای در شهرستان همدان صادر شد، افزود: همدان تراکم روان‌شناس  و مشاور دارد دلیل آن هم این است که این مجوز‌های این حوزه توسط 3 مجموعه سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، بهزیستی و سازمان ورزش و جوانان صادر شده است.
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا در گفت‌وگو با  تسنیم همدان گفت: از اهداف و برنامه‌های پیش‌روی دفتر استانی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در همدان افزایش اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، ساماندهی کارگاه‌های آموزشی با امتیاز باز‌آموزی و افزایش توانمندی روان‌شناسان عضو و غیره است.
محققی با تاکید بر اینکه برای ارتقای سلامت روان در همدان هم برنامه داریم اظهار داشت برگزاری جلسه با شهرداری برای بهره‌مندی از توان این حوزه برای نهادینه کردن فرهنگ صحیح رفتار در جامعه و کمک به رسانه ملی برای استفاده از افراد صاحب صلاحیت در حوزه سلامت روان برای حضور در برنامه‌های این رسانه از جمله این برنامه‌ها است.
عضو شورای استانی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره همدان گفت: درصدد دریافت مجوز استقلال صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای روان‌شناسان بودیم که با حضور رئیس سازمان در همدان و بررسی ظرفیت استادان صاحب‌ نام همدان در حوزه روان‌شناسی، اکنون این صلاحیت در مسیر اهداف تمرکز‌زدایی سازمان به همدان واگذار شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.