پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 6 خرداد 1397

کد خبر : 75482

 
اسفندماه

ابتکار به همدان سفر می‌کند
تاریخ خبر : 1395-10-19
     
 
 
     
متن خبر :
 اوایل اسفندماه امسال معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس‌جمهوری برای سخنرانی در همایش سبز پایدار، به همدان سفر می‌کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در شورای اداری این اداره کل گفت: در کنار انجام وظایف در چارچوب تعریف شده و بهبود فرایندها، برنامه‌های محیط زیست همدان بر آموزش و جلب مشارکت عمومی متمرکز شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، محمدرضا محمدی افزود: تاکنون یک رضایت حداقلی از نتایج برنامه‌ها و تلاش‌ها طی 5/1 سال گذشته حاصل شده و بنا داریم محیط زیست را به مسأله همه تبدیل کنیم.
به گفته وی، همه جامعه درگیر موضوع محیط زیست هستند؛ بنابراین برای حفظ داشته‌های طبیعی و زیستی باید تلاش همگانی صورت گیرد.
محمدی ادامه داد: حجم کار مغفول و عقب مانده در دهه‌های اخیر در حوزه محیط زیست موجب ایجاد بحران‌های محیط زیستی شده که رفع بحران‌ها، نیازمند مشارکت همه اقشار و گروه‌هاست.
وی بر روزآمد کردن رویه‌ها در حفظ محیط زیست تأکید کرد و گفت: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیروامید، توجه ویژه‌ای به مسأله محیط زیست شده است و این موضوع هم کار را به لحاظ آماده بودن فضا راحت‌تر می‌کند. از سوی دیگر هم با افزایش مطالبه‌گری، مسئولیت سنگین‌تری به دنبال داشته است که بنا داریم سال آینده با برنامه‌ای کامل‌تر از گذشته در عرصه حفظ محیط زیست ظاهر شویم.
 
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.