پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 10 آذر 1399

کد خبر : 109266

 
رئیس شورای شهر همدان؛

کاهش بیکاری با توسعه کسب و کارهای خانگی
تاریخ خبر : 1399-03-22
     
 
 
     
متن خبر :

توسعه کسب و کارهای خانگی با توجه به رشته های صنایع دستی در شورای شهر همدان هدفگذاری شده است.

رئیس شورای شهر همدان با بیان این مطلب در مراسم افتتاح بازارچه‌های دست آفرین خوشه میناکاری در همدان اظهار کرد: طی چند سال گذشته مقام معظم رهبری تأکیدات بسیاری بر موضوع رونق تولید ملی و حمایت از این حوزه‌ها داشته‌اند که در شورای شهر و شهرداری همدان نیز در کنار فعالیت‌های ذاتی سعی شده در حوزه کسب و کار ورود داشته باشیم.

به گزارش مهر، کامران گردان افزود: فرهنگسرای ولایت همدان به عنوان مرکز تخصصی کسب و کار در منطقه خضر می‌تواند در زمینه مهارت آموزی و حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی ورود کند و به توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و کاهش بیکاری در این مناطق کمک کند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت همه فرهنگسراهای همدان استفاده کنیم، گفت: این نمایشگاه آغاز کاری برای فعال شدن بیشتر تمامی فرهنگسراهای همدان است تا مشارکت مردم را به خوبی در استفاده بهینه از این ظرفیت داشته باشیم.

گردان عنوان کرد: مسئله توجه به پر کردن اوقات فراغت و ارتقای سلامت اجتماعی خانواده‌ها از اولویت‌های مهم شورای شهر همدان بوده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز با اشاره به حمایت از فرهنگسرای کسب و کار ولایت گفت: شورای شهر با تمام توان برای ایجاد نخستین فرهنگسرای کسب و کار پای کار آمده و از روز نخست تا به امروز تلاش شده در این زمینه هر کمکی از دستمان بر می‌آید انجام دهیم.

رضوان سلماسی اضافه کرد: با ایجاد این نمایشگاه ثابت شد باید زحمات خروجی داشته و امیدواریم بتوانیم قدمی در راستای حمایت از صنایع دستی همدان و رونق کسب و کار در همدان برداریم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.