پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 11 فروردين 1402

کد خبر : 109990

 
تولید ادبیات هنجارشکن در زمینه تأسیسات هسته‌ای گام نهادن در خطوط قرمز است
تاریخ خبر : 1399-04-18
     
 
 
     
متن خبر :


 دستور رئیس جمهوری برای برداشت قسط دوم صندوق توسعه ملی درحال انجام است. مطالبات پرستاران هم باید پرداخت شود که آن هم توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شد و استخدام‌هایی هم باید در این زمینه انجام شود.
به گزارش ایرنا، سخنگوی دولت در نشست خبری روز گذشته با اصحاب رسانه، در پاسخ به پرسشی درباره برخی فرضیه‌های مطرح‌شده درباره حادثه نطنز و اظهارنظر مقامات اسرائیلی گفت: از ساعات اولیه، این اتفاق به‌طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت و گروه‌های متخصص در آنجا مستقر شدند. بر اساس اجماع نظر کارشناسان ذی‌ربط دلیل حادثه با یک اجماع نظر درحال تکمیل است.
علی ربیعی در ادامه افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است، در ساعات اولیه خبرهایی منتشر کردند مبنی بر اینکه مواد اولیه در منطقه پخش شده اما گفته شده که به هیچ‌عنوان مواد رادیواکتیو وجود نداشته است.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری گفت: همچنین گفته‌اند که این موضوع اقدام بازدارنده برای فعالیت‌های هسته‌ای بوده است و تأثیری بر روند فعالیت‌های مرتبط با غنی‌سازی اورانیوم در مراکز هسته‌ای نظیر نطنز بر جای نگذاشته است.
وی ادامه داد: صنعت هسته‌ای ما صلح‌آمیز است و بر خلاف میل بدخواهان و دشمنان ایران قابل توقف نیست، این قطار با همه ظرفیت خود درحال حرکت است، از پیش هم همکاران ما در دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی اعلام کردند که در زمان مناسب در این‌باره اطلاع‌رسانی خواهد شد.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: از ابتدای وقوع این حوادث برخی رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای که عمدتا با موساد کار می‌کنند در اقدامی برنامه‌ریزی شده و هماهنگ، تلاش کردند که تصویری قدرتمند از رژیم اسرائیل به دست دهند، این حادثه را به رژیم اسرائیل مرتبط کردند. هر چند مقامات سیاسی اسرائیل گفتند که ما از وقوع این حادثه استقبال می‌کنیم اما از پذیرش مسئولیت این حادثه صریحا خودداری کردند.
ربیعی افزود: این فضاسازی و عملیات روانی برای همه ما آشنا است که از سوی افراد و رسانه‌هایی با خبرسازی و توئیت از سوی رژیم صهیونیستی دنبال شد، به‌دلیل اینکه با ماهیت شرور و تروریستی اسرائیل تناسب دارد و به آن رژیم می‌خورد که این شرارت‌ها را انجام دهد.
وی ادامه داد: آنها(رژیم اسرائیل) باید توجه داشته باشند که تولید ادبیات هنجارشکن در زمینه تأسیسات هسته‌ای ما حتی از سوی رسانه‌ها عملا گام نهادن در مسیر خطوط قرمز صلح و امنیت جهانی است که رژیم اسرائیل به آن دامن می‌زند و این اقدام می‌تواند رویه خطرناکی باشد که در سراسر عالم توسعه پیدا می‌کند.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری تصریح کرد: حتما جامعه بین‌الملل به ادبیات‌سازی خطرآفرین و اقدامی که رسانه‌های اصلی یا نیابتی اسرائیل انجام می‌دهند، واکنش نشان دهد.
ربیعی گفت: در مورد هر نوع دخالت یا اقدامی که صورت گرفته باشد، پاسخی مناسب داده خواهد شد، دوستان ما در شورای‌عالی امنیت ملی جمع‌بندی نهایی را ارائه خواهند داد.
وی درباره جو ایجاد شده در بورس و تمهیدات دولت در این زمینه گفت: بورس و سهام در کشور موضوع بسیار مهمی و از ارکان اساسی محسوب می‌شوند. بورس از سال‌های پیش هم وجود داشت، اما از ارکان کلیدی کشور نبود.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری افزود: بورس در دولت دوازدهم به یکی از ارکان کلیدی کشور تبدیل شده است. با ورود سهامداران عدالت به بورس، بخش اعظمی از جمعیت ایران در بورس حضور دارند و ما این را مفید می‌دانیم.
ربیعی خاطرنشان کرد: هیجانات همیشه در بورس وجود داشته است، قیمت‌ها بالا و پایین می‌روند، فعالان بورس با این نوسانات آشنایی دارند، بازدهی در اقتصاد با ریسک همراه است و هر چه ریسک بالا رود، بازدهی بیشتر می‌شود.
سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره آغاز موج دوم کرونا و برنامه دولت برای آغاز سال تحصیلی و برگزاری کنکور گفت: تصمیم ستاد ملی کرونا بر بازگشایی مدارس در 15 شهریور است. این تصمیم به این دلیل بوده که آموزش و پرورش آمادگی‌های لازم را برای بازگشایی به دست بیاورد.
وی در پایان با بیان اینکه آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مسائل تصمیم ستاد کرونا بوده است، 3 وزیر علوم، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش با هم این پیشنهاد را ارائه کردند و درباره آن تصمیم‌گیری شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.