پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 28 بهمن 1398

کد خبر : 93497

 
دبیر اجرایی اتحادیه چلوکبابی استان همدان مطرح کرد

آش و حلیم در روزهای آینده گران مي‌شوند
تاریخ خبر : 1398-02-24
     
   
     
متن خبر : دبیر اجرایی اتحادیه چلوکبابی همدان از فروش آش و حلیم در کلیه زیرمجموعه های اتحادیه خبر داد و گفت: واحدهای غیرمجاز فروش آش و حلیم پلمب می شود.
یونس با بیان اینکه اتحادیه چلوکبابی و رستوران های سنتی 12 رسته و زیرمجموعه دارد، افزود: در طول سال تمام رسته های اتحادیه مجاز به فروش آش و حلیم هستند.
وی تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان تالارهای پذیرایی، رستوران ها، سفره خانه های سنتی، تهیه غذا، کبابی ها و چایخانه های سنتی در سراسر استان مجاز به فروش آش و حلیم هستند.
علیپور با اشاره به قیمت آش در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: طبق آخرین مصوبه که مربوط به سال گذشته است، قیمت هر کیلوگرم آش بدون مخلفات معادل 12 هزار تومان و با مخلفات بین 13 تا 15 هزار تومان و همچنین هر پرس آش با مخلفات 7 هزار تومان است.
وی درباره قیمت حلیم در این ایام عنوان کرد: هر کیلوگرم حلیم بدون مخلفات به قیمت 11 هزار تومان به فروش می رسد که قیمت واحد آن با مخلفات به کیلویی 13 هزار تومان نیز می‌رسد.
علیپور از افزایش قیمت آش و حلیم در روزهای آینده خبر داد و به ايسنا گفت: فروشندگان به مبلغ مصوب اعتراض داشته و طبق رسیدگی به اعتراضات طی روزهای آینده نرخ جدید با  10 درصد افزایش به فروشندگان اعلام و بر قیمت ها افزوده می‌شود.
وی در پایان با اشاره به فروش غیرمجاز آش و حلیم در سطح شهر عنوان کرد: بر اساس قانون 28 نظام صنفی واحدهایی که مجاز به فروش نیستند و تغییر کاربری داده اند، شناسایی و اخطارهایی برای آنها ارسال شده است که در صورت عدم توجه، موجب پلمب این واحدها خواهد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.