پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 123818

 
واریز مابه‌التفاوت ارزی واحدهای تولیدی به حساب هدفمندی یارانه‌ها
تاریخ خبر : 1401-03-01
     
 
 
     
متن خبر :


 به منظور جلوگیری از گران‌فروشی و احتکار، آن دسته از واحدهایی که ارز ترجیجی دریافت کرده‌اند؛ ضمن تکمیل خوداظهاری میزان موجودی انبارهای خود، نسبت به واریز مابه‌التفاوت ارز به حساب هدفمندی یارانه ها اقدام کنند.
دادستان همدان، اظهار کرد: به منظور اهتمام در اجرای دستوررئیس قوه قضائیه مبنی بر «مقابله با گرانفروشی و احتکار» به سازمان صمت استان در مکاتبه‌ای تأکید شده؛ برای پیشگیری از هر گونه شائبه و تشکیل پرونده احتکار؛ باید تمام واحدهایی که ارز ترجیحی دریافت کرده‌اند، نسبت به خوداظهاری میزان موجودی در انبارهای خود اقدام کنند.
به گزارش فارس،حسن خانجانی گفت: در همین راستا باید این واحدهای تولیدی، گزارش خود را به سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال و در زمان مقرر نیز نسبت به واریز مابه‌التفاوت ارز به حساب هدفمندی یارانه‌ها اقدام کنند.
دادستان همدان افزود: برای رصد و نظارت بر اجرای کامل این دستور می‌طلبد؛ سازمان جهاد کشاورزی هم نتیجه را به دادسرای همدان و اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کند.
وی با ابراز تأسف از اقدام نامناسب صاحبان تعدادی از واحدهای صنفی و یا تولیدی در احتکار مایحتاج اساسی مردم آن هم در روزهای سخت فعلی، از مردم خواست در صورت مطلع شدن از احتکار درهر نقطه از استان، بلافاصله برای حفاظت از حقوق عامه، موضوع را به مسئولان ذی‌صلاح از جمله تعزیرات اطلاع دهند و یا به دادستان‌های شهرستان‌ها اعلام جرم کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.