1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 122483

 
اخبار ورزشی استان:

قهرمانی عمران بتن همدان در لیگ مناطق
تاریخ خبر : 1400-12-05
     
 
 
     
متن خبر :

تیم فوتسال عمران بتن اکباتان همدان با کسب عنوان نخست به مرحله دوم لیگ مناطق باشگاه‌های کشور صعود کرد مرحله مقدماتی مسابقات فوتسال لیگ مناطق کشور با شرکت 40 تیم از سراسر کشور در 5 گروه برگزار شد و از هر گروه دو تیم برتر به مرحله دوم صعود کردند.
تیم فوتسال بزرگسالان عمران بتن اکباتان همدان در این رقابت‌ها با تیم‌های مقاومت تبریز، علم وادب سلماس ارومیه، بیله سوار اردبیل، ستارگان برتر تهران، بیمارستان سینای اراک، آینده‌سازان دلفان لرستان و چاپ معلم سنندج هم گروه بود که با کسب عنوان قهرمانی به مرحله دوم این رقابت‌ها صعود کرد.
عمران بتن اکباتان با هدایت صالح ترابی در این رقابت‌ها خوش درخشید و با کسب 6 پیروزی و یک تساوی و بدون باخت با 22 گل زده و 11 گل خورده و 19 امتیاز عنوان نخست گروه خود را به خود اختصاص داد.
نماینده استان همدان در این رقابت‌ها 3 بر یک چاپ معلم سنندج را شکست داد و سپس در یک بازی پرگل 5 بر 3 مقابل آینده‌سازان دلفان لرستان به برتری رسید. شاگردان صالح ترابی در مصاف با بیمارستان سینای اراک 3 بر 2 به برتری رسیدند و آنگاه با دو گل ستارگان برتر تهران را مغلوب کردند. این تیم پس از توقف 2 بر 2 مقابل بیله‌سوار در مصاف با مقاومت تبریز نیز با  دو گل به برتری رسید،اکباتان در آخرین بازی خود و در یک بازی پرگل 4 بر 3 سلماس ارومیه را شکست داد و به عنوان تیم نخست به مرحله دوم این رقابت‌ها صعود کرد.
تیم فوتبال بیمارستان سینای اراک نیز پس از عمران بتن اکباتان با کسب 15 امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد.
مرحله دوم این رقابت‌ها با حضور 10 تیم صعود کننده از گروه‌های پنجگانه دنبال خواهد شد که این رقابت‌ها در دو گروه برگزار خواهد شد و در نهایت دو تیم برتر به رقابت‌های لیگ فوتسال دسته دوم بزرگسالان کشور راه خواهند یافت.
تیم عمران بتن اکباتان همدان در این رقابت‌ها با قدرت ظاهر شد و موفق به کسب نتایج خوبی با هدایت صالح ترابی شد. مدیریت این تیم را سعید درویشی به عهده دارد و اصغر منصوری نیز سرپرست تیم بود ضمن آنکه صالح ترابی به عنوان سرمربی این تیم را رهبری نمود و مقام قهرمانی را تصاحب کرد.
اسامی بازیکنان عمران بتن اکباتان: علیرضا مهربانیان، حامد غلامی، میلاد حیدری، رضا عبدلی، امیر بهرامی، مجتبی نهنجه‌ای، پیمان محمدی، محمد لایق، محمد دولتی، حمید نجاتی و علی میرزایی

دو همدانی در انجمن مینی‌گلف ایران
 دو تن از اعضای هیأت گلف استان به عضویت کمیته‌های انجمن مینی‌گلف ایران منصوب شدند.
سرپرست هیأت گلف استان همدان با اعلام این خبر اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور احمدرضا دلیران‌فیروز سرپرست انجمن مینی‌گلف ایران و سایر اعضای انجمن در محل انجمن مینی‌گلف کشور در تهران برگزار گردید، سارا الماسی به عنوان عضو کمیته همگانی و محمدعلی قاسمی به عنوان سرپرست کمیته آموزش انجمن مینی‌گلف ایران منصوب شدند.
صالح جهانگرد افزود: در این جلسه که دکتر امینی عضو هیأت رئیسه و هستی جعفری دبیر انجمن مینی‌گلف فدراسیون گلف نیز حضور داشتند درباره تقویم اجرایی انجمن مینی‌گلف در سال آینده بحث و تبادل نظر شد که نمایندگان هیأت گلف استان همدان نیز ضمن تشریح برنامه‌‌های خود پیشنهاداتی نیز در راستای پیشبرد هر چه بهتر اهداف انجمن مینی‌گلف ایران ارائه دادند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: سال آینده سال پرکاری برای هیأت گلف استان همدان خواهد بود و میزبان چندین رویداد کشوری در رشته مینی‌گلف ‌خواهیم بود.

نخستین بانوی ورزش استان لژیونر شد
 نخستین بانوی لژیونر ورزش استان همدان در تور دوچرخه‌‌سواری گرند پریکس آلانیا ترکیه شرکت دارد.
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان با اعلام این خبر اظهار داشت: پریسا مجنونی نخستین بانوی لژیونر ورزش استان همدان است که در تور دوچرخه‌سواری گرند پریکس آلانیا ترکیه حضور دارد.
رامین تاج‌بخشیان ادامه داد: پریسا مجنونی بانوی لژیونر تیم ملی دوچرخه سواری ایران، به منظور آماده‌سازی برای فصل آتی لیگ دوچرخه‌سواری کشور و اردوی تیم ملی، در تور ۲ مرحله‌ای گرند پریکس آلانیا ترکیه شرکت کرد.
وی با اشاره به اینکه این رقابت‌ها با حضور دوچرخه سواران برتر برگزار شد، تصریح کرد: این مسابقات در تاریخ ۲۹ بهمن ماه لغایت ۲ اسفند ماه ۱۴۰۰، در کشور ترکیه برگزار گردید.
تاج‌بخشیان خاطر نشان کرد: پریسا مجنونی سومین بانوی لژیونر تاریخ فدراسیون دوچرخه سواری کشور و نخستین دختر همدانی است که موفق به حضور در لیگ‌های خارجی می‌شود.

تدوین طرح جامع برای ورزش استان ضروری است
 تدوین طرحی جامع و هوشمند برای ورزش استان ضروری است و باید به سمت درآمدزایی حرکت کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان در مراسم بدرقه و تجلیل از بانوان ملی‌پوش هندبال استان با اعلام این مطلب اظهار داشت: امروزه ورزش در جهان به‌عنوان یک صنعت معرفی شده است و باتوجه‌به اهمیت و نقش ورزش، کشورهای مختلف در حال بررسی تأثیرات اقتصادی ورزش هستند
مهدی باب‌الحوائجی تصریح کرد: در سال‌های اخیر باتوجه‌به رشد سرمایه‌گذاری خصوصی در بخش‌های مختلف، باشگاه‌های ورزشی به یکی از مهم‌ترین بنگاه‌های جذب سرمایه تبدیل شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی نیازمند طراحی جدید است، افزود: باتوجه‌به کاهش بودجه دولت، ورزش استان نیازمند طرحی جامع و هوشمند است که از گروه‌های پژوهشی و نخبگان ورزشی دعوت کرده‌ایم در طراحی این طرح مشارکت داشته باشند و در این راه نیازمند ایده‌ها و تفکرات علمی و دانشگاهی هستیم.
باب‌الحوائجی با اشاره به اینکه ورزش استان باید به سمت خصوصی‌سازی و درآمدزایی پیش برود، افزود: یکی از رایج‌ترین راه‌های درآمدزایی در ورزشی جذب حامی مالی است و در طرح جامع و هوشمند ورزش استان بر این موضوع تاکید شده است و تصمیم‌گیرندگان کلان ورزش استان باید با برنامه‌ریزی بلندمدت به دنبال درآمدزایی پایدار برای ورزش استان باشند.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌هایی عظیم ملایر در ورزش گفت: ملایر از گذشته در عرصه ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است و امروز حضور 4 ورزشکار از ملایر در تیم ملی مایه افتخار و سربلندی برای استان است.
مهدی باب‌الحوائجی با اشاره به اینکه رشد و افتخارآفرینی ورزشکاران در سایه ایثار مربیان میسر است تصریح کرد: مربیانی همچون مژگان ملکی سهمی عظیمی در موفقیت ورزشکاران دارند و یکی از پایه‌های موفقیت هر ورزشکار که در عرصه‌های مختلف افتخارآفرینی می‌کنند، از خود گذشتی و ایثار مربیان است.

واگذاری 132 مکان ورزشی به بخش خصوصی
 مزایده واگذاری 132 مکان ورزشی در استان همدان به بخش خصوصی آغاز شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اعلام این مطلب افزود: واگذاری اماکن ورزشی به هیات‌ها و بخش خصوصی مستند به بند (5) این شیوه‌نامه انجام می‌پذیرد، ضمن اینکه با اجرای شیوه‌نامه ماده(5) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) امکان واگذاری اجاره‌ای اماکن از 12 ماه تا 36 ماه نیز فراهم شده است.
حمید سیفی تصریح کرد: 132 مکان ورزشی از طریق فراخوان مزایده عمومی، در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد و خدمات‌رسانی به ورزش همگانی و قهرمانی مطابق مقررات و بر اساس برنامه‌های مدنظر این اداره کل صورت خواهد گرفت.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.