پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 70456

 
پایان خرداد ماه آخرین ‌مهلت ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل است
تاریخ خبر : 1395-01-31
     
 
 
     
متن خبر :

بر اساس اصلاحیه جدید قانون مالیات‌ها امسال صاحبان مشاغل تا پایان خردادماه مهلت ‌دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به ‌صورت الکترونیکی به سازمان ارائه کنند.
به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان همدان، مدیرکل امور مالیاتی استان همدان، با بیان اینکه تا پیش ‌از این اصلاحیه، ۳۱ تیرماه آخرین ‌مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل بود، گفت: از ابتدای سالجاری قانون جدید به اجرا درآمده و مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل از ۳۱ تیرماه به ۳۱ خردادماه تغییر یافته است.
محمد خلیفه تغییر مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل از تیر ماه به خردادماه را برای خدمت‌رسانی هرچه مؤثرتر به مؤدیان، تسهیل و تسریع در ارائه اظهارنامه مالیاتی، افزایش اعتماد و اطمینان مؤدیان به ثبت اطلاعات و داده‌های مربوط و افزایش بهره‌وری در کار عنوان کرد.
وی گفت: در سال‌های گذشته تمام مؤدیان مالیاتی اعم از اشخاص حقیقی، مالکان واحدهای اجاری و اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه فرصت داشتند اظهارنامه مربوط به درآمدهای عملکرد سال گذشته خود را به ادارات امور مالیاتی ارائه کنند که این امر، باعث تراکم بالا و ازدحام بیش‌ازحد ارائه اظهارنامه در این ماه و به‌ویژه در روزهای پایانی تیرماه می‌شد که مؤدیان و کارکنان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شدند.
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان بیان کرد: از سالجاری مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد صاحبان مشاغل، پایان خردادماه هر سال و موعد مقرر ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی نیز پایان تیرماه هر سال خواهد بود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.