1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 137870

 
قهرمان کبودراهنگی سومین مرد قدرتمند جهان شد
تاریخ خبر : 1403-02-25
     
 
 
     
متن خبر :


کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان پیام: قهرمان کبودراهنگی که از روز گذشته در بخش حرفه‌ای‌ها به مصاف ده ورزشکار دیگر از کشور‌های روسیه، آفریقای جنوبی، فرانسه، برزیل و لهستان رفته بود، پس از پشت سرگذاشتن6 ماده به عنوان سومی مسابقات قویترین مردان حرفه‌ای روسیه دست یافت.

در پایان یک رقابت هیجان انگیز در ۶ ماده سنگین و دشوار، رضا قیطاسی موفق شد بالاتر از ۸ رقیب خود به عنوان سومی مسابقات دست پیدا کرده و نشان ارزشمند برنز را کسب کند.

در پایان این پیکارها، دیوید سمی و مارکوف از روسیه در جایگاه‌های اول و دوم قرار گرفتند.

اوج کار قویترین مرد ایران که چندی قبل به‌عنوان قهرمان مردان آهنین ۱۴۰۳ دست یافته بود، در مواد حمل الوار و گوی بود که توانست رکوردشکنی کرده و در صدر قرار بگیرد.

قیطاسی با کسب عنوان سومی بازی‌های قدرتی دنیا در کراسنویارسک روسیه برنده جایزه ۵ هزار دلاری شد.

رضا قیطاسی ورزشکار تنومند کبودراهنگی پرچمدار ورزش‌های قدرتی کشور بوده که همواره در مسابقات ملی و فراملی خوش درخشیده است.

قیطاسی ۲ متر و ۸ سانت قد و ۱۶۵ کیلوگرم وزن دارد و متولد سال ۱۳۶۵ است. شغل اصلی رضا قیطاسی آتش‌نشانی است و از کودکی به این شغل علاقه داشته است.


این ورزشکار پرقدرت  و با اخلاق تاکنون توانسته است افتخارات زیادی برای شهرستان و استان کسب کند. سرپرست هیأت بدنسازی و پروش اندام استان همدان گفت: رضا قیطاسی در مسابقات قوی‌ترین مردان جهان در روسیه خوش درخشید.

حمید یاری افزود: تیم ملی ایران در این مسابقات در رشته‌های قوی‌ترین مردان، پرورش اندام، لیفت، فیتنس چلنج شرکت کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای تیم قوی‌ترین مردان ایران در این مسابقات متشکل از رضا قیطاسی، عظیم دیانی، سجاد سلطانی‌نژاد، علی فاضلی و عبدا... قلیچ بود.

سرپرست هیأت بدنسازی و پرورش استان با اشاره به این که رضا قیطاسی ورزشکار کبودراهنگی در سال‌های اخیر قوی‌ترین مرد ایران بوده و افتخارات متعددی برای ایران و استان همدان کسب کرده است و در ابتدای امسال نیز در مسابقات مردان آهنین نیز به مقام نخست دست یافت و قوی‌ترین مرد ایران در سال 1403شد، گفت: قیطاسی در مسابقات قوی‌ترین مردان جهان در روسیه نیز خوش درخشید و به مقام سوم جهان دست یافت.

سرپرست هیأت بدنسازی و پرورش استان با بیان اینکه قیطاسی در آیتم حمل الوار توانست رکورد جهان را بشکند، گفت: پیش از آغاز مسابقات حرفه‌ای قوی‌ترین مردان جهان در روسیه وی در بخش آماتوری این مسابقات نیز موفق به کسب 3 مدال نقره شده بود.

یاری با بیان اینکه قیطاسی جایزه 5 هزار دلاری این مسابقات را هم به خود اختصاص داد، گفت: بابک غضبانی و علیرضا استادحاجی نربیان تیم قوی‌ترین مردان ایران در مسابقات جهانی روسیه بودند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.