1402-11-281402-12-08bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 8 اسفند 1402

کد خبر : 110407

 
استفاده از روستاهای مستعد گردشگری پیرسلمان
تاریخ خبر : 1399-04-31
     
 
 
     
متن خبر :

 روستای کوانج، سراب حق نظر کوانج و روستای بیتروان بخش مستعد گردشگری بوده و قابلیت گردشگری دارند.

بخشدار پیرسلمان شهرستان اسدآباد با بیان این مطلب گفت: به منظور معرفی این روستاها به عنوان روستاهای هدف گردشگری مکاتبات لازم انجام شده و منتظر پاسخ هستیم.

به گزارش ایسنا، محسن عزیزی اظهار کرد: سراب کوانج واقع در بالادست روستای کوانج یکی از جاذبه های بکر، طبیعی و ناشناخته ای است که هنوز مردم شهرستان از وجود آن بی خبر هستند و می توان با پیگیری های لازم این جاذبه طبیعی را به یک فضا و مرکز گردشگری در شهرستان مبدل کرد.

وی افزود: گردشگری روستایی منبع با ارزش اشتغالزایی و ایجاد درآمد است که می تواند وسیله مهمی برای توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع روستایی باشد که در همین راستا با برنامه ریزی و حمایت از این مهم می توان کسب و جذب سرمایه، زمینه های اشتغال پایدار را به منظور شکوفایی جوامع روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان فراهم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه سنگفرش معابر روستای هدف گردشگری حبشی با اعتبار یک میلیارد در حال انجام است، مطرح کرد: سال گذشته برای ادامه بهسازی و طرح احیاء و حفاظت از بافت و کالبد باارزش روستای حبشی به عنوان یکی از روستاهای گردشکری اسدآباد واقع در بخش پیرسلمان افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد و امسال نیز با صرف هزینه ای افزون بر یک میلیارد تومان سنگفرش روستا در دست انجام است که امیدواریم در سال جاری عملیات بهسازی این روستای گردشگری به اتمام برسد.

بخشدار پیرسلمان شهرستان اسدآباد با اشاره به برق رسانی به گلزار شهدای روستای حبشی در سال گذشته خاطرنشان کرد: سال گذشته با اعتباری افزون بر ۳۰۹ میلیون تومان آسفالت کمربندی این روستای  هدف گردشگری انجام گرفت همچنین بهسازی و آسفالت معابر هفت روستا و از ابتدای سال تاکنون نیز  عملیات بهسازی و آسفالت دو روستای بخش پیرسلمان انجام شده و این عملیات اجرایی  ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اجرای کانال سنگی در دو مسیر داخل روستای بیتروان با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در حال انجام است، گفت: ساخت مدرسه دو کلاسه در روستای ماوا، آسفالت جاده های گدارپهن و چشمه علی، تسطیح، شن ریزی و جدولگذاری معابر روستاها از اعتبارات دهیاری ها و ساخت سرویس بهداشتی در امامزاده پیرسلمان با اعتبار۱۰۰ میلیون تومان از جمله پروژه های عمرانی در دست اجرا در بخش پیرسلمان در سال جاری است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.