پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111638

 
همدان رتبه سوم برخورد با کالای قاچاق را کسب کرد
تاریخ خبر : 1399-06-20
     
 
 
     
متن خبر :


 استان همدان در تشکیل پرونده قاچاق برای متخلفان در 5 ماهه سالجاری، رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق تشکیل شده در این سازمان در 5 ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ برابر افزایش داشته است.
حمیدرضا متین در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ارزش پرونده‌های قاچاق کشف شده از ۵۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بیش از ۶ میلیارد و ۹۵۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در 5 ماهه سال ابتدایی سالجاری رسیده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اظهار کرد: در 5 ماهه ابتدایی سالجاری ۲ هزار و ۳۲۰ بازرسی اصناف همدان صورت گرفت که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.
متین افزود: همچنین تعداد پرونده‌های متشکله از ۱۲۴ فقره در 5 ماهه سال ۹۸ با ۲۰ درصد افزایش به ۱۴۷ فقره در مدت مشابه سالجاری رسیده است.
وی اظهار کرد: 8 قلم کالا شامل آرایشی بهداشتی، دارو، سیگار، اقلام خوراکی، لوازم یدکی، خودرو، کود و سم کشاورزی، بنزین و پوشاک بیشترین میزان کشفیات را در سالجاری به خود اختصاص داده‌اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: از ابتدای سالجاری تا پایان مردادماه هزار و ۳۴۰ عدد لوازم آرایشی بهداشتی، ۲۱ هزار و ۴۵۰ عدد دارو و یک میلیون و ۴۳۳ هزار و ۴۵۰ نخ سیگار کشف شده است.
متین همچنین از کشف 8 تن و ۲۰۰ کیلوگرم اقلام خوراکی، ۱۵۰ عدد لوازم یدکی خودرو، ۶۲۵ کیلوگرم کود و سم کشاورزی، 4 هزار لیتر بنزین و 5 هزار و ۶۵۰ ثوب پوشاک خبر داد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.