پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

کد خبر : 109462

 
مدیر شهرداری منطقه 3 اعلام کرد

تخصیص280 میلیارد از درآمد شهرداری به حمل و نقل و ترافیک
تاریخ خبر : 1399-04-01
     
 
 
     
متن خبر :

 مدیر شهرداری منطقه 3 با بیان اینکه 280 میلیارد ریال از درآمد شهرداری منطقه 3 در حوزه ساماندهی حمل و نقل و ترافیک هزینه می‌شود، افزود: وسعت جغرافیایی و میزان جمعیت در سطح منطقه لزوم خدمات بیشتر و اجرای پروژه‌های عمرانی متنوع را ایجاد می‌کند و همین مسأله سبب شده تا برنامه‌های متنوعی در این راستا به‌منظور رضایت شهروندان فراهم شود.
محمدرضا فیضی‌منش افزود: به‌منظور اجرای پروژه‌ها در سطح منطقه و در حوزه‌های مختلف در سال 99 بودجه‌ای بالغ بر 900 میلیارد ریال مقرر شده که از منابع داخلی شهرداری تأمین خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: تمامی مأموریت‌های شهرداری منطقه 3 در سال 99 دارای بخش‌های مجزا است که شامل حوزه‌هایی از قبیل 1-کالبدی و شهرسازی 2-محیط زیست و خدمات شهری 3-خدمات مدیریت 4-اجتماعی و فرهنگی 5-حمل و نقل و ترافیک می‌باشد.
فیضی‌منش با بیان اینکه در حوزه کالبدی و شهرسازی در مجموع هزینه‌ای بالای 57 میلیارد و 500 میلیون ریال مقرر شده است، اظهار کرد: رنگ‌آمیزی جداول، طراحی و نقاشی دیواره‌ها، ساخت و بازسازی میدان شهید همدانی، ساماندهی میدان عاشورا، بلوار سردار شهید همدانی، ساخت و ساماندهی جاده ملایر تا سه‌راه سد اکباتان از اقداماتی است که در این حوزه پیش‌بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 همدان، وی گفت: چهره ورودی‌های شهر با توجه به جایگاه توریستی و گردشگری کهن شهر همدان در سطح دنیا از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، در همین راستا به‌دلیل اینکه 2 ورودی مهم شهر از سمت جنوب و مرکز کشور در حوزه این شهرداری قرار گرفته، لزوم برنامه‌ریزی مناسب در این منطقه اجتناب‌ناپذیر است.
مدیر شهرداری منطقه 3 در ادامه ساماندهی معابر شهرک شهید مدنی، کوی قاسم‌آباد و حسن‌آباد، طراحی، اجرا و نصب مبلمان شهری، مطالعات پیوست نگاری فرهنگی و اجتماعی و همچنین طرح مطالعاتی شناسنامه‌دار کردن تجهیزات پارک‌ها را از دیگر وظایف شهرداری در حوزه کالبدی و شهرسازی دانست و افزود: به‌منظور اجرای بهتر این پروژه‌ها همکاری و مساعدت شهروندان عزیز عامل محرک به‌شمار می‌رود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه محیط زیست یکی دیگر از مباحث اساسی در حوزه خدمات‌رسانی به شهروندان به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: توسعه نگهداری فضای سبز و ساخت بازارچه محلی در شهرک مدنی به‌منظور رفاه شهروندان عزیز این منطقه از برنامه‌های راهبردی منطقه محسوب می‌شود.
فیضی‌منش ساخت پارک 60 هزار متری گلستان که فاز نخست آن با اعتباری بالای 20 میلیارد ریال، ساخت پارک دانش در بلوار دانشگاه آزاد با 8 میلیارد ریال، مکانیزه کردن آبیاری بلوار حضرت امام فاز 2 با 7 میلیارد ریال و ساخت پارک کوی رضوان با اعتبار 3 میلیارد ریال را از اقدامات مهم شهرداری منطقه 3 در حوزه محیط زیست دانست و تصریح کرد: گسترش آپارتمان‌نشینی در نقاط مختلف شهر، لزوم بهره‌گیری از این فضاها را برای خانواده ایجاد کرده است و شهرداری به‌عنوان عامل اصلی ایجاد این فضا نقش به‌سزایی در رفاه شهروندان ایجاب می‌کند.
وی در ادامه دیگر اقدامات شهرداری در حوزه محیط زیست و خدمات شهری را به شرح ذیل بیان کرد:
بازسازی و ترمیم پارک کوی جنت 2 میلیارد و 500 میلیون ریال، بازسازی پارک آزادگان در زمین شهری 2 میلیارد ریال، بهبود محیط زیست و بهداشت شهری، هدایت آب‌های سطحی و دیوارکشی رودخانه جنب کوچه شهید صفری فاز 2، ۵ میلیارد ریال، ادامه دیوارکشی رودخانه پشت فرهنگسرای ولایت فاز 3 در کوی خضر 12 میلیارد ریال، پوشش رودخانه جنب مجتمع فجر در شهرک شهید مدنی 25 میلیارد ریال، ادامه دیوارکشی رودخانه جنب بلوار کوثر در شهرک شهید مدنی 4 میلیارد ریال، ترمیم و لایروبی قنوات سطح منطقه 5 میلیارد و 500 میلیون ریال.
مدیر شهرداری منطقه 3 همدان با اشاره به اهمیت به‌سزای حوزه حمل و نقل و ترافیک و لزوم توجه ویژه به این حوزه خاطرنشان کرد: 280 میلیارد ریال از درآمد شهرداری منطقه 3 به این حوزه اختصاص داده شده است و اجرای مناسب این پروژه‌ها، رفاه هرچه بیشتر شهروندان را رقم خواهد زد.
وی طرح بهبود و بهسازی معابر شهری با اجرای آسفالت در سطح منطقه را با اعتباری بالای 120 میلیارد ریالی پیش‌بینی کرده و افزود: زیرسازی و جدول‌گذاری بلوار قدر در کوی خضر و همچنین خرید مصالح عمرانی در این حوزه با اعتباری بالای 20 میلیارد ریال از مهم‌ترین اقدامات این منطقه است.
فیضی‌منش در ادامه خاطرنشان کرد: تعریض بلوار شهید همدانی در فاز 2 با اعتبار 15 میلیارد ریال، خط‌کشی معابر و بهسازی علائم راهنمایی با اعتبار 10 میلیارد ریال، طرح تأمین پیاده‌رو با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال از موارد پیش‌بینی شده در حوزه حمل و نقل و ترافیک محسوب می‌شود که به‌منظور رفاه حال شهروندان اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه پیاده‌روسازی کوی رضوان و کوی خضر، کف‌سازی محوطه سرگذر و بازسازی پیاده‌راه خیابان شهدا از مهم‌ترین اقدامات در حوزه تأمین پیاده‌روها و پیاده‌راه هستند، بیان کرد: طرح تملک املاک در مسیر با اعتبار 51 میلیارد ریال و طرح تأمین معابر شهری با 32 میلیارد و 500 میلیون ریال و همچنین ساخت کُندروها و معابر به‌منظور رضایت شهروندان عزیز انجام شده است.
شهردار منطقه 3 با بیان اینکه حوزه خدمات مدیریت از دیگر بخش‌های مهم وظایف شهرداری‌ها است، تصریح کرد: مباحت توسعه شهرداری الکترونیک و ارتقای زیرساخت فناوری الکترونیک و بایگانی شهرداری‌ها و همچنین پروژه‌های ممیزی املاک در سطح منطقه به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر در کمترین زمان و بهبود امور ادارای از اقدامات مهم این منطقه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی را از دیگر وظایف ذاتی شهرداری منطقه 3 دانست که در بخش‌های مختلف به‌منظور پوشش اهداف از پیش تعیین‌شده اجرا خواهد شد.
وی افزود: تعمیر و نگهداری فرهنگسرای ولایت، ساخت فرهنگسرای کسب و کار در کوی خضر، ساخت سالن ورزش فرهنگسرای ولایت، پارک حبیبی 8 متری سیلو و تجهیز فضاهای ورزشی در سطح منطقه با اعتبار 35 میلیارد ریال عملیاتی شده است.
فیضی‌منش در ادامه با اشاره به تجهیز و استانداردسازی و استقرار وسایل بازی در 18 پارک سطح منطقه از سال گذشته تا به امسال گفت: در راستای طرح شهر دوست‌دار کودک از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری منطقه به‌منظور رضایتمندی کودکان، خرید و نصب مجموعه بازی‌های استاندارد پلی‌اتیلنی و کفپوش‌های گرانولی در 18 پارک بوده که درنظر داریم این طرح در تمامی پارک‌های سطح منطقه اجرا گردد.
وی به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر و اطلاع مردم از معابر اولویت‌دار و نحوه اجرای طرح زمان‌بندی شده آسفالت معابر، از شهروندان عزیز خواست به سایت شهرداری منطقه 3 به آدرسzone3.hamedan.ir     
مراجعه کنند.
مدیر منطقه 3 شهرداری با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت اصول بهداشتی خاطرنشان کرد: از همان ابتدا 5 اکیپ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وظیفه ضدعفونی کردن معابر و بازار و امکان پرتردد را به‌صورت روزانه و در 3 نوبت عهده‌دار شدند.
وی افزود: به‌منظور تأمین سلامت نیرو‌های زحمت‌کش خدمات شهری و فضای سبز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این حوزه محلول‌های ضد‌عفونی و ماسک در اختیار این عزیزان قرار گرفته است.
فیضی‌منش در پایان خاطرنشان کرد: هدف اصلی این خدمات متنوع رضایت حال شهروندان است و به همین دلیل از شهروندان عزیز و فهیم تقاضا داریم با پرداخت به‌موقع عوارض و مساعدت شهرداری منطقه 3، فضا را برای ارائه خدمات باکیفیت‌تر فراهم کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.