پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

کد خبر : 84127

 
نوروز 97 انجام شد

توزیع 450 تن سیب و هزار تن پرتقال در همدان
تاریخ خبر : 1397-01-23
     
 
 
     
متن خبر :

 مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از توزیع 450 تن سیب و یک هزار تن پرتقال در راستای اجرای طرح تنظیم بازار در روزهای پایانی سال گذشته و نوروز امسال در سطح غرف عرضه میوه خبر داد.
رضا عباسی با تاکید بر اجرای موفقیت آمیز این طرح در سطح استان همدان گفت: بواسطه اقدام به موقع کمیته تنظیم بازار استان و کمیته راهبردی توزیع میوه در ایام پایانی سال با تعیین اتحادیه تعاون روستایی استان همدان به عنوان مباشر تامین میوه طرح تنظیم بازار و اقدام مناسب اتحادیه در خرید و ذخیره سازی سیب و پرتقال ، میوه طرح دارای کیفیت مناسبی بود که رضایتمندی مردم شریف همدان را بدنبال داشت.
وی ادامه داد: علاوه بر کیفیت مطلوب میوه ، قیمت متناسب با بازار و بر اساس دستورالعمل تعیین شد که این امر سبب استقبال مردم از میوه طرح تنظیم بازار شد.
وی با اشاره به هدف اصلی توزیع میوه سیب و پرتقال در ایام پایانی سال و نوروز یادآور شد : هدف از اجرای این طرح تامین بازار میوه مورد نیاز مردم نبوده بلکه با اجرای این طرح بازار تنظیم شده و از افزایش قابل توجه قیمت ها و شوک به بازار جلوگیری شده است.
عباسی گفت: بر اساس دستوراالعمل اجرای این طرح قیمت گذاری سیب و پرتقال با توجه به قیمت و کیفیت میوه مشابه در بازار باید تعیین شد بطوریکه قیمت مصوب کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه باید تا 15 درصد پایین تر از قیمت میوه مشابه در بازار باشد.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان قیمت میوه برای سیب دو هزار و 500 تومان و برای پرتقال یک هزار و 800 تومان تعیین شد که در 142غرفه در سطح استان همدان توزیع شد.
وی اضافه کرد: توزیع میوه طرح تنظیم بازار از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته آغاز شده و در 20فروردین ماه به پایان می رسد.
عباسی  افزود: براساس گزارش بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت و ناظرین این سازمان خوشبختانه امسال نیز مردم از توزیع میوه در این استان رضایت خاطر داشتند و این استان به عنوان یکی از استان های موفق در اجرای این طرح در سطح کشور بود. وی ادامه داد: تعداد غرف توزیع میوه امسال نسبت به سال گذشته در سطح استان همدان به دلیل تصمیم کمیته تنظیم بازار استان و با هدف جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی به 142 غرفه رسید که در نهایت در افزایش رضایت مردم اثرگذار بود.
عباسي در پایان از اعضاء کمیته تنظیم بازار استان همدان ، کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال ، اتحادیه تعاون روستایی استان همدان ، کارگزاران و بازرسان که در اجرای موفق این طرح نقش داشتند تقدیر و تشکر کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.