پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 26 شهريور 1400

کد خبر : 53586

 
گزارش اتفاقات هفته آخر لیگ برتر فوتبال

لیگ تمام شد، قهرمان استان مشخص نیست!
تاریخ خبر : 1393-09-04
     
 
 
     
متن خبر :

■ سیلی به داور، دیدار مرصاد و ذوب و فلزات را متوقف گذاشت

 لیگ برتر فوتبال همدان به پایان رسید اما حواشی موجود اجازه نداد تا هیأت فوتبال همدان رسماً قهرمان را معرفی کند.
هفته پایانی این پیگیری شد و تیم‌های صدرنشین جدول رده‌بندی حریفان خود را شکست دادند. دیدار تیم‌های تالار وحدت و دانشگاه آزاد با نتیجه 5 بر صفر به سود تالاری‌ها به پایان رسید. دیدار تیم‌های فجر نهاوند و شهرداری رزن با نتیجه 3 بر 2 به سود نهاوندی‌ها به پایان رسید و شهید امینی موفق شد تیم وحدت ملایر را با نتیجه 2 بر یک از پیش رو بردارد .
دیدار تیم‌های مهر همدان و ذوالفقار تویسرکان با نتیجه 6 بر 3 به سود مهر به پایان رسید.
اما این هفته هم همچون هفته‌های پیش حاشیه‌های زیادی داشت. در بازی مرصاد و ذوب و فلزات بهار، تیم مرصاد تا دقیقه 78 با نتیجه 4 بر صفر از ذوب و فلزات بهار پیش بود اما به دليل درگیری یکی از بازیکنان ذوب و فلزات با داور این بازی نیمه‌کاره رها ماند. آن‌طور که دبیر هیأت فوتبال همدان و رئیس کمیته انضباطی هیأت به همدان‌پیام گفتند دليل این توقف، برخورد فیزیکی بازیکنان با داور بوده به نحوی که ظاهراً یکی از بازیکنان بهاری به داور سیلی زده است! داور این دیدار هم به علت درگیری ایجاد شده از سوی بازیکن ذوب بازی را نیمه‌تمام اعلام كرد.
از طرف دیگر، مرصاد مریانج شکایت حوادث بازی با شهرداری رزن را تنظیم کرده و به هیأت فرستاده است. این شکایت در فدراسیون فوتبال است و تا مشخص نشدن نتیجه آن قهرمانی تالار وحدتی‌ها رسماً اعلام نخواهد شد.
 فجر نهاوند معترض به کم‌کاری‌های دانشگاه آزاد
اما اینها همه اتفاقات حاشیه‌ای لیگ همدان نیستند. تا آخرین روز مسابقات تالار وحدت و فجر نهاوند و مرصاد مریانج از بخت‌های قهرمانی بودند. در این بین تیم تالار وحدت 5 بر صفر دانشگاه آزاد همدان را در روز پایانی شکست داد اما پس از این دیدار مسئولان تیم فجر که عنوان دومی را به دست آورده‌اند اعتقاد دارند که تیم دانشگاه آزاد در مقابل حریف خود بازی جوانمردانه را انجام نداده است. از نظر مسئولان فجر نهاوند تیمی که در نیم فصل تالار وحدت را 3 بر یک شکست داده است، یکباره در 10 دقیقه شروع بازی سه گل بخورد و در پایان 5 بر صفر بازنده از زمین خارج شوند تا با این پیروزی پرگل فجر از قهرمانی باز ماند.
علی گروسی، سرمربی تیم نهاوند در این‌باره به همدان‌پیام گفت: «ما تا آخرین لحظه مردانه جنگیدیم و انتظار داشتیم که سایر تیم‌ها مخصوصاً دانشگاه آزاد بازی جوانمردانه‌ای را از خود به نمایش گذارند. متأسفانه فکر کرديم این اتفاق از سوی بازیکنان تیم دانشگاه آزاد انجام نشد و خودشان با هم در این دنیا و هم در آخرت جوابگوی این حرکت غیرورزشی‌شان باشند. در واقع از نظر من قهرمان واقعی تیم فجر نهاوند است که با کمبود امکانات و مشکلات زیاد تا آخرین روز مدعی قهرمانی بودیم. از تمام بازیکنان تیم هم قدردانی می‌کنم و فقط ناراحت زحمات این بچه‌ها هستم که حدر رفت.»
 این حرف‌ها اوج بی‌انصافی است
دبیر هیأت فوتبال اما در واکنش به این گفته مسئولان فجر نهاوند به شدت از آنها گله کرد.  مهدی بوجاریان گفت: «این صحبت‌ها اوج بی‌انصافی به هیأت فوتبال است.
 سه تیم در کورس قهرمانی بودند و هیأت در هر سه بازی آخر این تیم‌ها شاخص‌ترین افراد هیأت، از رئیس هیأت تا دبیر و رئیس کمیته داوران و...، را به این مسابقات فرستاد. تبانی و کم کاری به هیچ‌وجه امکان ندارد.» در این وضعیت موجود با اینکه لیگ به پایان رسیده است اما هنوز جدول کامل نیست و قهرمان مشخص نشده است.
 در جدول فعلی تیم تالار وحدت در حال حاضر با 41 امتیاز صدرنشین مسابقات است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.