پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 123834

 
لیگ یک به ایستگاه 31 رسید

خوشه‌چینی شهرداری در مریانج
تاریخ خبر : 1401-03-01
نویسنده : محمود رمضانی
     
 
 
     
متن خبر :

 در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور، امشب شهرداری همدان در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج میزبان تیم خوشه طلایی ساوه است.
رقابت‌های فوتبال لیگ دسته یک قهرمانی باشگاه‌های کشور جام آزادگان امشب با انجام 9 بازی در شهرهای مختلف دنبال می‌شود که در یکی از این دیدارها تیم فوتبال شهرداری همدان در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج با قضاوت سعید لهراسبی، علی رعیت و میلاد باقری از تیم خوشه طلایی ساوه پذیرایی می‌کند.
رقابت‌های لیگ دسته به ایستگاه 31 رسید این رقابت‌ها در روزهای پایانی در بالا و پایین جدول با حساسیت بالایی دنبال می‌شود.
در بالای جدول دو تیم مس کرمان و ملوان انزلی از بخت بالایی برای صعود برخوردارند. جدال دو تیم بیشتر برای قهرمانی است، اختلاف 10 امتیازی با تیم سوم باعث شده تا این دو تیم در حاشیه امنیت قرار بگیرند و در 4 هفته پایانی برای قهرمانی به میدان می‌روند.
تیم‌های آرمان‌گهر سیرجان و خیبر خرم‌آباد نیز با 54 و 52 امتیاز نیم‌نگاهی به اتفاقات جدول در روزهای پایانی دارند و منتظر لغزش مس و ملوان هستند تا به صعود امیدوار باشند. هر چند روی کاغذ خیبر و آرمان‌گهر بخت صعود دارند اما عملاً باید دو تیم مس و ملوان را از هم اکنون لیگ برتری دانست. در انتهای جدول نیز علی‌رغم سقوط زود‌ هنگام دو تیم شاهین بوشهر و ماشین‌سازی تبریز، حساسیت برای سقوط تیم سوم بین چند تیم بالا است و با توجه به جدول سقوط رایکای بابل بیش از دیگر تیم‌ها متحمل است. سایپا و ویستاتوربین و حتی استقلال ملاثانی و قشقایی شیراز نیز در لبه پرتگاه قرار دارند و بازی‌های باقی‌مانده سرنوشت سومین تیم سقوط کننده را روشن می‌کند.
امشب تیم شهرداری و خوشه‌طلائی، فارغ از شرایط جدول برای ارائه فوتبالی تماشاگرپسند قدم به میدان می‌گذارند. خوشه طلایی امیدی به صعود ندارد اما برای کسب جایگاه برتر در جدل به پیروزی در این بازی، سخت نیازمند است.
شهرداری همدان نیز که در رده دهم قرار‌ دارد برای آنکه خود را در نیمه بالای جدول ببیند از این بازی خانگی حداکثر امتیاز را می‌خواهد. شاگردان طلائی‌منش که هفته گذشته مقابل مس شهر بابک شکست خوردند، در این بازی به دنبال کسب پیروزی هستند تا جایگاه خود را در جدول ارتقا بخشند.
شهرداری همدان در بازی امشب احتمالاً با ترکیب پرویز کریمی، ساسان جعفری‌کیا، حسین کاظمی، پیمان حشمتی، محمد شعبانی، امیرحسین پورقاسمی، مهدی خلج، محمد بیرانوند، امیرمحمد نسائی، مرتضی کرمی و میثم زمانی مقابل خوشه طلائی صف‌آرایی می‌کند. شهرداری در این بازی ابتدا تاکتیک گل نخوردن را اجرا خواهد کرد و در صورت ایجاد موقعیت به گلزنی فکر می‌کند. این تیم که حالا دغدغه سقوط ندارد می‌تواند با ارائه یک بازی جذاب، تماشاگران حاضر در ورزشگاه را به وجد آورد و با خوشه چینی در مریانج به یک پیروزی شیرین دست یابد.
اما در دیگر دیدارهای این هفته، تیم مدعی مس کرمان در اهواز به مصاف استقلال خوزستان می‌رود و ملوان انزلی دیگر تیم مدعی صعود در خانه با دیگر استقلال خوزستان، استقلال ملاثانی، دیدار می‌کند. تیم رایکای بابل نیز که خطر سقوط را بیش از دیگر تیم‌ها احساس می‌کند، در بابل از تیم مس شهر بابک پذیرایی می‌کند. در سایر دیدارها قشقایی شیراز میزبان شهرداری آستارا است، آرمان گهر از شمس آذر قزوین پذیرایی می‌کند، پارس جنوبی جم راهی تهران شده است تا با ویستاتوربین مصاف کند. شاهین شهرداری که از پیش سقوط کرده، پذیرای خیبر خرم‌آباد است و در نهایت تیم سایپای تهران در تبریز به دیدار دیگر تیم سقوط کرده ماشین‌سازی می‌رود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.