پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 خرداد 1403

کد خبر : 130111

 
۹۷ افتتاح و ۴۱ کلنگ‌زنی در حال انجام است

بلندترین دکل مخابراتی استان در ملحمدره افتتاح شد
تاریخ خبر : 1401-11-17
نویسنده : محمدجوادکوهی
     
 
 
     
متن خبر :


شهرستان اسدآباد با جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر یکی از شهرستان‌های استان است که بیشترین پروژه نیمه کاره را دارد که عملیات اجرایی برخی از این پروژه‌ها بیش از ۲ دهه است که آغاز شده است ولی مردم همچنان در انتظار افتتاح هستند.

در پنجمین روز از دهه فجر امسال استاندار همدان در سفر به شهرستان اسدآباد تعدادی از پروژه‌های دهه فجر امسال را افتتاح و پروژه نهضت ملی مسکن شهر آجین را کلنگ‌زنی کرد.

استاندار همدان در حضور اصحاب رسانه گفت: پروژه‌های نیمه‌کاره در اولویت دولت قرار دارد و در آخرین سفر به اسدآباد بحث افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه شهید سعیدی را پیگیری کردیم که به بهره‌برداری رسید.

علیرضا قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: پروژه‌های شهرستان اسدآباد با اعتبار ۳۱۵ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، تمام تلاش خود را به کارگرفته تا عرصه تولید به شایستگی و درخور شأن کشور پیش برود و به تأسی از گفته‌های مقام معظم رهبری در تلاش است تا از خام فروشی جلوگیری کند.

قاسمی‌فرزاد بیان کرد:کارخانه کنسانتره آهن، با مساعدت‌ها، همراهی‌ها و تلاش‌های زیادی راه‌اندازی شده است و حمایت مجموعه بانک از حوزه سرمایه‌گذاری و بخش تولید، همیشگی است.

فرماندار اسدآباد در حاشیه سفر استاندار به شهرستان اسدآباد گفت: در دهه فجر امسال ۱۳۵‌پروژه مختلف عمرانی با اعتباری افزون بر ۳۱۶ میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان در شهرستان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

حسین علی شرکائی افزود:۹۴ طرح با اعتباری افزون بر ۲۱۹ میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان به پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و ۴۱ طرح با اعتباری افزون بر ۹۷ میلیارد ۷۶۳ میلیون تومان به پروژه‌های قابل کلنگ اختصاص دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح شهرستان در دهه فجر امسال تصریح کرد: در دهه فجر اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دارای 3 پروژه قابل افتتاح با اعتباری افزون بر ۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، شهرداری اسدآباد 6 طرح با اعتباری افزون بر 5 میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان، اداره نوسازی مدارس 2 طرح با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، مخابرات تعداد ۹ طرح با اعتباری افزون بر 5 میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان، بنیاد مسکن 3 طرح با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۹۳۰‌میلیون تومان، بخشداری مرکزی ۲۱ طرح با اعتباری افزون بر 3 میلیارد و ۲۵ میلیون تومان، شهرداری پالیز یک طرح با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیون تومان، بخشداری پیرسلمان ۱۹ طرح با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۵۵‌میلیون تومان و کمیته امداد یک طرح با اعتباری افزون بر ۲۸۰ میلیون تومان خواهند بود.

فرماندار اسدآباد یاد آور شد: همچنین شرکت برق شهرستان دارای ۱۰ طرح قابل افتتاح با اعتباری افزون بر ۱۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان، شرکت آب و فاضلاب 3‌طرح با اعتباری افزون بر 4 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، شرکت گاز 2 طرح با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان، شهرداری آجین 3 طرح با اعتباری افزون بر 4 میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان، اداره صمت 2 طرح با اعتباری افزون بر ۱۲۳ میلیارد تومان، دانشگاه سیدجمال 2‌طرح با اعتباری افزون بر 3 میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، دانشکده علوم پزشکی 2 طرح با اعتباری افزون بر ۸۰۰‌میلیون تومان، جهادکشاورزی 3 طرح با اعتباری افزون بر 6میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان و بهزیستی 2 طرح ۳۵ واحدی مسکن با اعتبار 2 میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در دهه فجر امسال خواهند بود.

شرکائی با اشاره به پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی شهرستان در دهه مبارک فجر نیز یادآور شد: در دهه‌ فجر ۹ طرح گازرسانی با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۵۶۲ میلیون تومان، 4 طرح شهرداری آجین با اعتباری افزون بر 4 میلیارد تومان، یک طرح دانشگاه سیدجمال با اعتبار 4 میلیارد تومان، ۲۶ طرح دانشکده علوم پزشکی با اعتباری افزون بر ۸۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و یک طرح نوسازی مدارس با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عملیات اجرایی آن در شهرستان آغاز می‌شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.