1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) 1399-12-011399-12-11bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 11 اسفند 1399

کد خبر : 114439

 
تکرارجدال و سناریو انحلال در شورای‌کبودراهنگ
تاریخ خبر : 1399-09-27
     
 
 
     
متن خبر :

 کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان‌پیام: زمزمه‌هایی درباره انحلال شورای شهر کبودراهنگ به گوش می‌رسد اما 2 عضو شورا همچنان بر ادامه کار پافشاری می‌کنند و اذعان دارند که هنوز نامه‌ای از وزارت کشور مبنی‌بر انحلال شورا برای ما نرسیده است.
این 2 عضو مصمم و با اراده ایستاده‌اند و منتظرند که 2 عضو علی‌البدل نیز به جمع آنها بپیوندند و از لبه پرتگاه نجات یابند تا شاید فرصتی دوباره برای خدمت به مردم داشته باشند؛ اما غافل از آنکه شهر کبودراهنگ و مردمان آن در این مدت ضرر و زیان بسیار سنگینی را متحمل شده‌اند که حتی اگر شوراها بمانند و بخواهند کاری هم انجام دهند به هیچ‌عنوان نمی‌توانند فرصت‌های ازدست‌رفته را جبران کنند، کبودراهنگ چندین سال هم از توسعه و پیشرفت عقب افتاده و مردمی که با اعتمادی راسخ به پای صندوق‌های رأی آمده و این افراد را برگزیده بودند نسبت به آنها بی‌اعتماد شده‌اند.
دوره پنجم شوراهای اسلامی کبودراهنگ دوره‌ای بسیار پرچالش و پرحاشیه بود و متحد نبودن آنها، اختلاف‌نظرها، جنجال و حتی کتک‌کاری‌ها و... موجب شد که کار به اینجا کشیده شود.
آنها حتی نتوانستند مهم‌ترین وظیفه خود را که انتخاب شهردار قوی و کارآمد بود را به‌درستی انجام بدهند. در این مدت 5 شهردار عوض شد و درحال‌حاضر شهرداری کبودراهنگ با سرپرست اداره می‌شود و مردم به‌شدت از این موضوع ناراضی هستند.
  شوراها خدمت به مردم را قربانی اختلاف‌نظرهای خود کردند
شوراها خدمت به مردم را قربانی اختلاف‌نظرهای شخصی خود کردند و هیچ‌یک حاضر نشدند که در مقابل دیگری کوتاه بیایند و پرچم غرور خود را بالا بردند و فراموش کردند که برای چه آمده‌اند و مردم چه انتظاراتی از آنها دارند.
با سلب عضویت 3 نفر از اعضای شورا 2 نفر باقی مانده به قول خودشان طبق تکالیف قانونی دفتر نهاد مردمی را باز نگه داشته‌اند و می‌خواهند به مردم خدمت کنند و تمام وظایف شورا پابرجاست و فقط نمی‌تواند مصوبه‌ای داشته باشند.
آنها می‌گویند که تاکنون از وزارت کشور نامه‌ای برای ما ابلاغ نشده است و اگر شورا منحل نشود ما قوی‌تر و محکم‌تر و بدون هیچ حاشیه‌ای به مردم خدمت خواهیم کرد.
آنها با برگزاری یک نشست خبری دست به دامان رسانه‌ها شده‌اند تا شاید فرجی حاصل شود و شورا منحل نشود، این درحالی است که مسئولان می‌گویند که انحلال شورا قطعی است و به‌زودی ابلاغ خواهد شد، شورا با 2 نفر به هیچ‌عنوان رسمیت ندارد.
یکی از اعضا شورای شهر کبودراهنگ در این نشست می‌گوید: هیچ دوره‌ای از شوراها بدون اختلاف نبوده است و مدیریت اختلاف در این زمینه بسیار مهم است که متأسفانه در این دوره این هنر وجود نداشت، عامل اصلی سقوط شورای شهر جنجال بود.
محسن صفری که تاکنون 2 بار از شورا کناره‌گیری کرده و دوباره برگشته، حالا تمام‌قد ایستاده تا کار مردم زمین نماند!
وی می‌گوید: هرکجا ذره‌ای احساس کنم که منفعت مردم این است که شورا منحل شود من هم رضایت به منافع مردم می‌دهم.
صفری در ادامه حضور نداشتن در جلسات شورا را تکذیب کرد و گفت: جز زمانی که به ویروس کرونا مبتلا شده بودم و در جلسات حضور نداشتم، مابقی جلسات را شرکت کرده‌ام؛ درحالی‌که دیگر اعضای شورای شهر می‌گویند به‌دلیل حضور نداشتن صفری جلسات برگزار نمی‌شد و از این موضوع گله‌مند هستند.
عضو دیگر شورای شهر کبودراهنگ می‌گوید: بودجه یک میلیارد تومانی شهرداری، کمیسیون ماده 100، کمیسیون‌های کفالت و صدها پرونده دیگر بلاتکلیف مانده‌اند و متأسفانه با این شرایطی که در شورای شهر پیش‌آمده بر مشکلات شهرداری دامن زده است و اگر شورا منحل نشود ما با حمایت از شهردار تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این مشکلات مرتفع شود.
وحید ربیعی ادامه می‌دهد: شورا در کنار نظارت باید حمایت از شهردار را نیز داشته باشد تا یک حرکت خوبی برای شهر رقم زده شود ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد و شوراها با شهرداران منتخب نتوانستند تعامل خوبی داشته باشند و در این زمینه مشکلات بسیار زیادی پیش آمد و اگر در شورا مدیریتی قوی وجود داشت هیچ‌یک از این مسائل پیش نمی‌آمد.
در پایان امیدواریم مسئولان مربوطه تصمیمی درست و قاطع و هرآنچه به نفع مردم است، بگیرند تا در این فرصت باقیمانده تا دوره ششم شوراهای اسلامی، مردم شهیدپرور کبودراهنگ بیش از اینها با مشکلات دست و پنجه نرم نکنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.