1402-11-281402-12-08bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 8 اسفند 1402

کد خبر : 110989

 
محمد قاسمی مطرح کرد

پروتکل ورود گردشگران بین‌المللی به ستاد کرونا ارسال می‌شود
تاریخ خبر : 1399-05-21
     
 
 
     
متن خبر : پیش‌نویس پروتکل ورود گردشگران بین‌المللی به کشور پس از تأیید نهایی ارگان‌های فرابخشی مرتبط در هفته جاری به ستاد کرونا ارسال می‌شود.
مدیر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی با بیان این خبر گفت: با توجه به اینکه در چند ماه گذشته تهیه پروتکل ورود گردشگران بین‌المللی با حضور مستمر معاون گردشگری کشور و مسئولان ارشد نهادهای فرابخشی مرتبط در دستور کار قرار گرفته بود؛ بنابراین طبق آخرین نشست تصمیم بر آن شده است تا پس از تأیید نهایی نمایندگان، متن نهایی شده پروتکل در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب و پس از آن به شکل رسمی و از طریق مجاری ذی‌ربط در کشورهای مختلف اطلاع‌رسانی شود.
به گزارش روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، محمد قاسمی در تشریح روند مشابه به‌منظور تهیه پروتکل ورود گردشگران بین‌المللی در کشورهای مختلف، افزود: شیوع ویروس کرونا، صنعت گردشگری جهان را به‌شدت دچار آسیب‌های جدی کرده و ضرر و زیان‌های مالی هنگفتی به‌دنبال داشته است؛ بنابراین کشورهای مختلف، برای کاهش اثرات منفی اقتصادی و همچنین اجتماعی ناشی از همه‌گیری این بیماری، رویکرد همزیستی مسالمت‌آمیز با کرونا را در پیش گرفته‌اند؛ بدین ترتیب که ضمن حفاظت از سلامت جامعه در چنین شرایطی تاب‌آوری اقتصادی را نیز افزایش داده و در این مسیر به تعریف و تعیین پروتکل‌های پذیرش گردشگران خارجی اقدام کرده‌اند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در واقع کشورهای مختلف با تهیه پروتکل مربوطه بستری مطمئن برای ورود گردشگران خارجی فراهم می‌آورند و در بلندمدت به این معتقد هستند که روند جابه‌جایی گردشگران در چارچوب ضابطه‌مند امکان‌پذیر خواهد شد.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری همچنین تهیه پروتکل ورود گردشگران بین‌المللی به کشور را تضمین‌کننده سفر ایمن به ایران خواند و اظهار کرد: ساختار تهیه شده می‌تواند به‌عنوان عامل شفافیت و اعتمادساز بین‌المللی، مشوق و محرک تقاضا برای گردشگران ورودی به کشور باشد.
وی افزود: پروتکل ورود گردشگران قرار است در تمامی مرزها و ترمینال‌های ورودی اعم از فرودگاه‌ها، بنادر و پایانه‌های زمینی اعمال شود و بدین منظور پیوست اجرایی برای آن تدوین شده است که ناظر و مجریان هر یک از وظایف در آن مشخص می‌شوند.
گفتنی است این پروتکل براساس شرایط روز کشور و دانش موجود بهداشتی و به‌منظور استفاده در دوران بازگشایی مرزها و برداشتن محدودیت‌های ورود گردشگران به کشور پس از فروکش کردن موج جهانی و منطقه‌ای ویروس کرونا تهیه شده است و درصورت تغییر شرایط این قابلیت وجود دارد تا به فراخور مقتضیات زمان به‌روز رسانی شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.