پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 125430

 
افتتاح غیر رسمی کنارگذر اسدآباد قبل از اربعین

پایان پروژه ۱۲ ساله در اسدآباد
تاریخ خبر : 1401-05-12
     
 
 
     
متن خبر :


 اسدآباد_ محمدجواد کوهی_خبرنگار همدان ‌پیام: احداث كمربندي يا كنارگذر براي جلوگيري از عبور خودروهاي سنگين از داخل شهر، روان‌سازي ترافيك، جلوگيري از سوانح رانندگي، ارتقاي ايمني، رونق بخش سرمايه‌‌گذاري ملي و گردشگري، كاهش تصادفات، آلودگي‌هاي صوتي و زيست محيطي ضرورتي انكارناپذير تلقي مي‌شود، به همين دليل است كه دولت ساخت کنارگذر اسدآبادرا از سال ۱۳۸۹ در دستور كار قرار داد تا شهرستان اسدآباد از این نعمت برخوردار شود. اما همچنان مردم این شهر انتظار افتتاح این پروژه ۱۲ ساله را می‌کشند. بهمن سال گذشته بود که نماینده اسدآباد در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها گفت: بحث ایمنی طرح و جان و سلامت مردم برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و با این شرایط اجازه بهره‌برداری طرح را تا زمان مرتفع شدن نواقص ایمنی آن نخواهیم داد.
فرماندار اسدآباد در گفتگو با همدان‌پیام افزود: احتمال می‌دهیم این پروژه در هفته دولت افتتاح شود. در سفر ریاست جمهوری به استان همدان ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح این پروژه در نظر گرفته شد.
حسین علی شرکائی افزود: به‌دلیل عبور بیش از ۴ میلیون زائر مجبور هستیم قبل از اربعین،کنارگذر را زیر بار ترافیک ببریم.
وی افزود: کنارگذر اسدآباد به فاصله ۱۴ کیلومتر می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش ترافیک شهرستان به ویژه در ایام اربعین داشته باشد.
م.ح یکی از شهروندان اسدآبادی به ما گفت: همه فرمانداران در این ۱۲ سال قول افتتاح دادند و امیدواریم امسال این قول‌ها به افتتاح ختم شود.
یکی دیگر از شهروندان گفت: هر ساله ترافیک اربعین باعث مشکلاتی در ورودی شهر می‌شود و ان‌شاءا... کنارگذر این مشکل را بر طرف کنید.
در پایان باید بگوییم امیدواریم مشکلاتی که پیش‌ازاین در افتتاح کنارگذر اسدآباد وجود داشت و باعث شد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بهمن سال گذشته اجازه افتتاح آن را ندهد هم‌اینک رفع شده باشد و بعد از ۱۲ سال شاهد افتتاح یک پروژه مهم باشیم

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.