1399-07-191399-07-29bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 29 مهر 1399

کد خبر : 52117

 
عراقی در تودیع و معارفه شهردار مهاجران:

شهرداری ها ویترین خدمت به مردم هستند
تاریخ خبر : 1393-07-29
     
   
     
متن خبر :

■ حاکمی شهردار جدید
 لالجين- رجبي‌راغب- خبرنگار همدان‌پيام: شوراي مهاجران پس از 7 ماه و با بررسي 22 گزينه مورد نظر نهايتاً رضا حاكمي را به عنوان دومين شهردار مهاجران انتخاب كردند.
مهرماه سال 91 در مصوبه وزارت كشور، مهاجران كه يكي از روستاهاي بخش لالجين بود، به شهر ارتقا يافت و پيام رفتاري با معرفي شوراي شهر به عنوان جوان‌ترين شهردار استان و نخستين شهردار مهاجران سكان هدايت اين شهر را بر عهده گرفت تا اينكه پس از انتخابات شوراي اسلامي دور چهارم و پس از تأييد حكم ابقاي وي در اين سمت، رفتاري در اواخر اسفند از اين سمت استعفا داد.
 اعتماد مردم در دولت قبل خدشه‌دار شد
معاون امور عمراني استاندار در اين مراسم گفت: در نظام مقدس اسلامي هر كس مسئوليتي را بدون نيت خدمت داشته باشد، مطمئناً متضرر خواهد شد و اين سنت خوبي است كه هرچند وقت يكبار مسئولي در سمتي تغيير كرده و اين باعث رشد و آباداني بيشتر مي‌شود.
محمودرضا عراقي اظهار كرد: در جمهوري اسلامي ايران يكي از بزرگ‌ترين نمونه‌هاي مردم‌سالاري انتخابات و آراي مردم است كه اين نشان از خدمت بي‌منت مسئولان به مردم است.
 شهرداري ويترين دولت است
به گفته وي، شهرداري‌ها ويترين خدمت به مردم هستند و بايد تعامل لازم را شهرداري با مردم داشته باشد و با توجه به اينكه دولت با سختي روبه‌روست اميدواريم مردم نيز به دولت كمك كنند.
عراقي ادامه داد: توسعه با عجله نمي‌شود و به مرور زمان نياز دارد كه اميدواريم با توجه به اينكه مهاجران شوراي پيگيري دارد، تلاش خواهيم كرد كه شهر مهاجران توسعه لازم را داشته و سريع رشد يابد.
 اختصاص 370 ميليون به شهر مهاجران
محسن مرادي‌پناه فرماندار بهار نيز گفت: امسال 370 ميلوين تومان براي شهر مهاجران در كميته برنامه‌ريزي اختصاص يافته كه براي پل ورودي 187 ميليون تومان، توسعه و احداث آب شرب، بازسازي تأسيسات، احداث و اصلاح معابر، طرح جامع و تفصيلي شهر نيز از ديگر پروژه‌هايي است كه مبالغي نيز به آنها اختصاص يافته است.
 مهاجران محروم‌ترين شهر استان
امام‌ جمعه مهاجران در ادامه با انتقاد از تصميم عجولانه دولت قبل براي معرفي مهاجران به شهر گفت: مهاجران يكي از محروم‌ترين شهرهاي استان است و بدون مطالعه و پاسخ منطقي به خواسته‌هاي مردم و نيز بدون وجود زيرساخت‌ها، شهر شد كه هم‌اكنون با مشكلات عديده‌اي مواجه هستیم.
حجت‌الاسلام مهدی سلطانی‌نیا با قدراني از خدمات رفتاري شهردار سابق اظهار كرد: با توجه به اينكه شهردار جديد در مناطق محروم بوده است و اينگونه مناطق را مي‌شناسد، از وي و فعاليت‌هايش حمايت قاطع خواهيم كرد تا شهر مهاجران به جايگاه واقعي و نسبي خود برسد.
 از حداقل‌ها محروميم
رئيس شوراي اسلامي شهر مهاجران نيز از محروميت‌هاي اين شهر گفت و تلاش‌هاي انجام شده آن را زيبنده و تكميل‌كننده شهر مهاجران ندانست.
يزدان آشتاب عنوان كرد: مهاجران 8 هزار نفري كه مركز دهستان بود و 4 روستاي همجوار دارد، از اول مورد محروميت قرار گرفته‌اند و اين را مي‌توان از پل تخريبي اول شهر يا پيچ جاده‌هاي نامناسب، كوچه‌هاي آسفالت نشده، نبود مخزن آب شرب، نبود فضاي فرهنگي ورزشي مشاهده كرد.
 ايجاد پارك بزرگ شهروند و 3 پارك محله‌اي در مهاجران
پيام رفتاري، شهردا سابق مهاجران كه هم‌اكنون معاون زيباسازي شهردار همدان است، به گوشه‌اي از فعاليت‌هاي خود اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه در ابتداي ورود به مهاجران چون از روستا به شهر تغيير يافته بود، با انبوهي از مشكلات مواجه بوديم كه خوشبختانه با كمك امام‌جمعه، مسئولان و نيز مردم فرهنگي مهاجران، گام‌هايي براي شهر برداشته شد.
 از جمله آنها مي‌توان به عمليات اجرايي روكش آسفالت معابر با تناژ 7 هزار و 300 تن و به مساحت 50 هزار مترمربع، واگذاري زمين به شركت گاز و نيروي انتظامي، احداث ساختمان اداري شهرداري و آتش‌نشاني، خريداري و تجهيز شهرداري به ماشين‌آلات سبك و نيمه‌سنگين، تكميل و نورپردازي پارك بزرگ شهروند و نيز ايجاد 2 پارك محله‌اي به مساحت 850 مترمربع اشاره كرد.
 محروميت‌ها، فرصتي براي شرايط پايدار
شهردار مهاجران گفت: صحبت‌هايم را كوتاه مي‌كنم؛ زیرا به جاي سخن بايد عمل كرد و هم‌اكنون با مسئولان بازديدي در شهر خواهيم کرد تا محروميت‌ها را مشاهده كنند و من همه محروميت‌ها را به چشم فرصت نگاه خواهم كرد تا به شرايط پايداري برسيم.
به گفته رضا حاكمي، نوع ارتباط شهروندان با شهرداري بايد فرهنگ‌سازي شود و اين ارتباط بايد بازتعريف شود تا اعتماد مردم به شهرداري بيشتر شود.
 حمايت كنيد
وي همچنين گفت: شهرداري را به اتاق شيشه‌اي تبديل خواهم كرد تا مردم همه فعاليت‌ها و عملكردها را شفاف ببينند و اگر حمايت مردم نباشد صرفاً با اتكا به دولت نمي‌توان گام‌هاي مؤثري برداشت.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.