1402-06-301402-07-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 9 مهر 1402

کد خبر : 131150

 
مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان همدان اعلام کرد:

برپایی ۴۰۰ساعت نوروزگاه در همدان
تاریخ خبر : 1402-01-01
     
 
 
     
متن خبر :با ۱۱بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی پذیرای مسافران نوروزی هستیم

برپایی ۱۵۰ نوروزگاه در همدانمدیر کل میراث فرهنگی  گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: تاکنون‌ ۱۵۰ نوروزگاه با ۴۰۰ساعت نوروزگاه برای میزبانی از گردشگران نوروزی و همشهریان برپا شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان؛ محسن معصوم علیزاده در چهارمین ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان، اظهار کرد: ضمن برگزاری جلسات متعدد هماهنگی ستاد خدمات سفر شهرستانی استان، هماهنگی لازم بین دستگاه‌های خدمات‌رسان برای ایام نوروز انجام شده است.

وی با بیان اینکه همدان مشغول پذیرایی از مسافران نوروزی است، ادامه داد: نماینده کمیته‌های ذیل ستاد و بخش خصوصی در ستاد اجرایی خدمات سفر استان حضور دارند و نمایندگان بخش‌های خصوصی و کمیته‌های مرتبط همانند سال‌های قبل تا پاسی از شب به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند.

معصوم علیزاده افزود: امسال مقرر شده مراکز اقامتی آموزش و پرورش در ابتدا پذیرش فرهنگیان را در دستور کار قرار دهد و در صورت تکمیل مراکز اقامتی زیرمجموعه میراث فرهنگی از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده شود.

وی با بیان اینکه برگزاری بازارچه‌های صنایع‌دستی در جوار جاذبه‌های گردشگری و مبادی ورودی شهرها یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: ۱۹ بازارچه و نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات و بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی در سطح استان برای ایام نوروز تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال کمیته ۳۰-۶۰ نیز در ستاد خدمات سفر راه‌اندازی شده است، بیان کرد: از آنجا که براساس بررسی‌ها ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد بنابراین کمیته‌ای تخصصی با مدیریت راهداری همدان ایجاد و ۱۰ نقطه در استان برای این امر در نظر گرفته شده است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.