1402-03-071402-03-17bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 17 خرداد 1402

کد خبر : 130433

 
مراقب تخلف و کلاهبرداری قالیشویی‌های غیرمجاز باشید
تاریخ خبر : 1401-12-02
     
 
 
     
متن خبر :


 در روزهای پایانی سال برخی شهروندان فرش‎های خود را برای شستن به قالیشویی‌ها می‌سپارند که این موضوع سبب شده برخی سودجویان فرصت‌طلب با توزیع انواع آگهی‌های تبلیغاتی در کمین شهروندان باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در این رابطه افزود: این تبلیغات به صورت پخش‌کردن برگه‌هایی است که تنها یک شماره در آن ذکر شده و هیچ اشاره‌ای به آدرس کارگاه قالیشویی نمی‌کنند، اعلام قیمت‌های پایین از سوی این مجرمان، ترفندی برای فریب مردم است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس همدان، حسین بشری تصریح کرد: برای گرفتار نشدن در دام این مجرمان، از شرکت‌های قالیشویی معتبر و شناخته‌شده استفاده کنید و برای اطمینان بیشتر از صحت فعالیت این شرکت‌ها، از اتحادیه قالیشویان نیز استعلام کنید. شرکت‌هایی که از طریق اتحادیه مجوز فعالیت می‌گیرند، موظف به مراقبت و حفظ امانت شما هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان ادامه داد: شهروندان هنگام تحویل فرش‌ها به نمایندگان قالیشویی‌ها، کارت شناسایی آنها را به دقت بررسی کنند همچنین مشخصات ظاهری آنها را نیز همراه با شماره پلاک خودرو یادداشت کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، پلیس بتواند مجرمان را شناسایی کند.

بشری خاطرنشان کرد: برخی هموطنان پس از شستن فرش‌های خود، آن را برای خشک‌شدن روی دیوار یا پشت بام قرار می‌دهند که ممکن است مورد سرقت قرار گیرد، به همین سبب توصیه می‌شود فرش را در مکانی قرار دهید که به کوچه و خیابان مشرف نباشد و حتماً آن را مهار کنید.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.