1403-02-201403-02-30bool(false) 1403-02-201403-02-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 30 ارديبهشت 1403

کد خبر : 132296

 
افزایش ۶۳ درصدی کونگ‌فوکاران همدانی

قاسمی برای پنجمین دوره رئیس هیأت‌کونگ‌فو انتخاب شد
تاریخ خبر : 1402-03-07
نویسنده : حامد صیفی
     
 
 
     
متن خبر :


 مجمع انتخاباتی هیأت کونگ‌فو استان همدان روز گذشته برگزار و رئیس هیأت برای پنجمین دوره متوالی با نظر اعضای مجمع ابقا شد.

مجمع انتخاباتی هیأت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان همدان با حضور رضا حیدری سرپرست فدراسیون، علی حقیقی مدیرکل ورزش و جوانان همدان و سایر اعضای مجمع برگزار شد.

در این مجمع ابراهیم قاسمی با 24 رأی از 26 رأی مأخوذه برای پنجمین دوره متوالی به‌عنوان رئیس هیأت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان همدان انتخاب شد تا رکوردی جالب ثبت کند.

همچنین نرگس حسینی به‌عنوان نایب‌رئیس، محمدرضا رشیدی به‌عنوان خزانه‌دار و اکبر بهرامی، هادی شهبازی، الهام شهبازی و فرهاد شکری به‌عنوان اعضای هیات‌رئیسه کونگ‌فو استان همدان در این مجمع انتخاب شدند.

رضا حیدری سرپرست فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی در این مجمع با تقدیر از زحمات اداره کل ورزش و جوانان همدان در راستای توجه به کونگ‌فو گفت: هرچه داریم از اهل‌بیت، شهدا و بزرگان است و در جوامعی که ارزش‌های دینی کم‌رنگ باشد با معضلات بزرگی روبرو می‌شوند و آسایشی در زندگی ندارند.

وی با بیان اینکه "مربی" یک کلمه مقدس است، اضافه کرد: نوع کلام و پوشش یک مربی روی شاگردان تاثیرگذار است و تقاضا دارم مربیان به این موضوعات توجه کنند تا ورزشکاران در کنار مسائل حرفه‌ای به سمت ارزش‌های اخلاقی و آموزه‌های دینی بروند.

سرپرست فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی در ادامه خاطرنشان کرد: یک زمانی به ما اجازه نمی‌دادند معاون وزیر را ببینیم، اما امروز وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک کنار ما هستند و خوشبختانه روز به روز نگاه به رزم و کونگ‌فو متفاوت شده و امروز مجامع جعانی از ما برای آموزش مربی می‌خواهند.  

حیدری تصریح کرد: مشکلات مالی زیاد است، اما می‌خواهیم با تلاش فراوان و رایزنی با کشورها، نیمه اول مهرماه اگر شرایط مهیا باشد با حضور 50 کشور مسابقات جهانی را برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: ماه آینده مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی در کردستان برگزار خواهد شد، اما اگر مسئولان استان همدان تلاش کنند می‌توانیم مسابقاتی را برای برگزاری در همدان برنامه‌ریزی کنیم.

در ادامه علی حقیقی مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این مجمع با ابراز رضایت از عملکرد موفق هیأت کونگ‌فو در چهار سال اخیر اظهار کرد: استعدادهای خوبی در هنرهای رزمی سراسر استان وجود دارد که هیأت برای شکوفایی آنها همیشه در تلاش بوده است.

وی عنوان کرد: سعی ما همواره بر این بوده که در تمام رشته‌ها فضا را برای حضور مستعدین در سراسر استان فراهم کنیم و مشارکت همه‌جانبه هیأت کونگ‌فو نیز برای توسعه ورزش در استان قابل تقدیر بوده است.

ابراهیم قاسمی رئیس هیأت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان همدان هم در این مجمع با اشاره به افزایش 63 درصدی کونگ‌فو کاران همدانی در سال اخیر بیان کرد: سعی خواهیم کرد برنامه‌های هیأت را مثل سال‌های گذشته در دو حوزه همگانی و قهرمانی پیگیری کنیم.

وی افزود: در حوزه قهرمانی، برگزاری مسابقات استانی، برپایی اردوهای آمادگی و اعزام به مسابقات کشوری از جمله برنامه‌ها بوده و در حوزه همگانی افزایش ورزشکاران بیمه شده و سازمان‌یافته در دو بخش آقایان و بانوان از اولویت‌های مهم هیأت خواهد بود.

رئیس هیأت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان همدان با بیان اینکه همدلی همیشه در خانواده کونگ‌فو همدان وجود داشته و اعضا بدون چمداشت در خدمت این ورزش هستند، خاطرنشان کرد: از تجربیات متخصصین و کارشناسان در چهار سال آتی بیشتر بهره خواهیم برد، ضمن اینکه برای رشد و توسعه کونگ‌فو در استان لازم است که در برخی کمیته‌ها و هیات‌های شهرستانی تغیراتی ایجاد کنیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.