1400-10-171400-10-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 دي 1400

کد خبر : 120119

 
شهردار صالح‌آباد خبر داد

بازگشایی گره‌های تملکی ۱۷ساله در سطح شهر
تاریخ خبر : 1400-07-26
     
 
 
     
متن خبر :

■ بودجه سال‌های 1398 و 1399، 100درصد محقق شد

اجرا و تکمیل پروژه‌های یادمان شهدای گرانقدر گمنام، پارک گلزار شهدا، فاز نخست بلوار ۷۶متری بلوار سیدجمال‌الدین اسدآبادی، پیاده‌روسازی معابر، جدول‌گذاری، تملک املاک، آسفالت و معابر و... گوشه‌ای از خدمات شهرداری صالح‌آباد است.
مهدی سحاب‌روشن جوان توانمند، خوش‌فکر و متخصص در امورعمرانی شهر با سابقه‌ای 11ساله در شهرداری صالح‌آباد به عنوان مسئول واحد فنی و عمرانی و همزمان حدود 5 سال معاون3 شهردار، در مهرماه سال ۱۳۹۸ توسط دوره پنجم شورای اسلامی شهر به عنوان دومین شهردار منتخب از بدنه شهرداری، با عملکرد خوب و منش صادقانه و اخلاص در عمل بار دیگر توانست رأی اعتماد دوره ششم را برای تصدی پست شهردار به خود اختصاص دهد.
وی دارای مدرک فوق‌لیسانس مهندسی عمران و سابقه تدریس در دانشگاه‌های همدان و بهار است که در 2 سال گذشته در تصدی شهردار صالح‌آباد توانست عملکرد بسیار خوب و رضایت‌بخشی از خود به یادگار بگذارد و اینک نیز که در این سمت ابقا شده، همچنان انتظار می‌رود با همکاری و تعامل شورای اسلامی دوره ششم کارنامه درخشانی از خود به جای گذارد.
شهردار صالح‌آباد با بیان اینکه تمامی کارهایی که در این مدت ۲۲ماه انجام گرفته است با لطف و یاری خداوند متعال در سایه وفاق و همدلی مسئولان، مردم عزیز و تک به تک اعضای شورای اسلامی دوره پنجم شهر صورت گرفته است، گفت: ما هرچه داريم از بركت خون پاك شهدا و امام شهداست و تكريم خانواده شهيدان وظيفه عموم جامعه به ويژه مسئولان ادارات و نهادهاست که با لطف خداوند متعال شهر صالح‌آباد علاوه بر ۴۲شهید گلگون‌کفن میزبان 2 ‌شهید گرانقدر گمنام در شهر است و  نخستین اقدام و فعالیت مجموعه تکمیل، احداث و تحویل  المان شهدای گرانقدر گمنام بود که از سال ۱۳۹۴ در مراحل اداری تهیه طرح مانده بود، موفق شدیم با احداث  المانی به ارتفاع 50/10 متر به‌صورت فلزی (که در منطقه و استان کم‌نظیر است) آماده و تحویل خانواده معزز و مکرم شهدا نماییم.
مهدی سحاب‌روشن افزود: ایجاد فضای سبز در کنار سیما و منظر شهری در هر محله و منطقه سبب حس شادابی  می‌شود که در این 2 سال بالغ بر 10 هزار اصله درخت، درختچه، گل و... در سطح شهر متناسب با اقلیم و آب‌وهوای منطقه کاشته شد و در کنار این اقدامات، ایجاد پارک‌های نقطه‌ای و محله‌محور نیز در دستور کار قرارگرفت.
 وی گفت: المان‌های متناسب با شهر در کنار این موارد تأثیر به‌سزایی بر مسائل شهری داشته است که می‌توان به ساخت المان دیوارخشتی قدیمی، المان نام لاتین صالح‌آباد، آلاچیق پارکی، کانکس فروشگاهی، المان تمثال شهدای گرانقدر و نصب بر روی تیرهای بلوار اصلی، المان چرخ و فلک، المان نوری یا حسین(ع) در کنار نورپردازی بلوار الغدیر، نورپردازی گلزار شهدا، نورپردازی گلزار شهدای گمنام، نورپردازی پارک صالحان، نورپردازی پارک گلزار شهدا، نورپردازی میدان حضرت ابوالفضل(ع) و تابلوهای دیواری مزین به نام و تصاویر شهدای گرانقدر جهت نصب در معابر نیز از اقدامات زیباسازی و بهبود سیما و منظر شهری شهرداری در 2 سال گذشته است.
سحاب‌روشن در ادامه به احداث سرویس بهداشتی پارک صالحان ده‌چشمه و سرویس بهداشتی گلزار شهدا، جدول‌گذاری بالغ بر 10 هزار متر طول در معابر و کوچه‌های سطح شهر، بیس‌ریزی به مقدار 7 هزار تن در محلات فاقد آسفالت اشاره کرد و افزود: بازگشایی و تملک قسمتی از معبر خیابان شهدا پس از ۲۰سال و بازگشایی گره‌های تملکی سطح شهر که بعضاً ۱۷سال زمان برده بود با متراژی بالغ بر ۱۳۰هزار مترمربع از پروژه‌های شاخص  این 2 سال به شمار می‌رود که ارزش ریالی این پروژه بالغ بر ۴۰۰میلیارد ریال است.
وی تحــــقق 100درصدی بودجه سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را از جمله اقدامات مهم شهرداری عنوان کرد و گفت: این مهم نیز در سایه همدلی اعضای دوره پنجم و‌ پرسنل شهرداری رقم خورد، همچنین پرداخت تمامی معوقات پرسنل کارگری تحت هر عنوان که بعضاً 15 سال نزد شهرداری باقی مانده بود و به‌روز شدن مزایای آنها مطابق با قوانین جاری و اقدام به ساخت ساختمان خدمات شهری و تجهیز آن جهت حفظ شئون پرسنل نیز از دیگر فعالیتهای شهرداری است.
سحاب‌روشن بیان کرد: پرداخت مطالبات پیمانکاران و پرداخت بدهی شهرداری به اشخاص و یا سازمان‌ها و ادارات در دستور کار قرارگرفت تاجایی که  بدهی یک میلیارد و 200 میلیون تومانی سال ۱۳۹۸ به مبلغ 500 میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ پرداخت و کاهش یافت.
وی در ادامه به بازنشستگی تعداد ۷ نفر از پرسنل خدوم کارگری رسمی در این مدت اشاره کرد که نیاز به اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان داشت که با لطف خداوند در کمترین زمان پرداخت شد.
سحاب‌روشن، خرید یک عدد دستگاه «جی‌پی‌اس» 2 فرکانسه و تجهیز واحد شهرسازی در کنار انجام خدمات مشاوره‌ای ممیزی و استفاده از نرم‌افزارهای نوسازی و انجام قراردادهای مشاوره‌ای قابل طرح و تصویب در شورای پژوهش استانداری را از دیگر خدمات این مدت خواند و بیان کرد: تلاش جهت جذب یک دستگاه ماشین حمل زباله از سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور از دیگر خدماتی بود که از طریق نماینده معین و تلاش‌های شورای اسلامی صورت گرفت که فقط کاربری پرس آن مبلغ 200 میلیون تومان و خود دستگاه مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان است.
شهردار صالح‌آباد همچنین از جذب 2‌ نفر نیروی خدمه و راننده آتش‌نشان از طریق  آزمون در راستای تکمیل اکیپ آتش‌نشانی خبر داد و افزود: به‌روزرسانی ماشین‌آلات عمرانی از جمله بیل مکانیکی بکهو، باب کت، آتش‌نشانی، لودر و کمپرسی با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان، ساخت باکس زباله، پایه بنر، صندلی پارکی، تلاش در پاکسازی محل دفن زباله پس از ۱۷سال و انتقال زباله‌های روزانه به محل سایت پسماند شهرداری همدان جهت جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی، آسفالت معابر بالغ بر ۷ الی ۸ هزار تن از دیگر خدمات این مدت بوده است.
سحاب‌روشن گفت: پلاک‌کوبی منازل به همراه درج کدپستی بر اساس QR Code و دستورالعمل ابلاغی اداره پست و Gnaf برای نخستین‌بار در استان در شهر صالح‌آباد به عنوان پایلوت اجراشد.
اجرای پروژه نامگذاری معابر که توسط شورای دوره پنجم تهیه و تدوین شده بود نیز در این ایام صورت پذیرفت.
وی در پایان گفت: تعامل با ادارات و نهادها در کنار اتحاد و همدلی زمینه‌ساز این خدمات گشت که جا دارد تشکر ویژه‌ای از استاندار و مجموعه استانداری و نماینده مردم در شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ، فرماندار شهرستان بهار، امام‌جمعه صالح‌آباد، بخشدار، اعضای شورای اسلامی دوره پنجم و ششم و مردم فهیم و قدردان شهر داشته باشم و امیدوارم با یاری خداوند متعال، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی تعامل و همکاری اعضای شورای اسلامی همچنان خدمات خوب و درخور شأن شهروندان را به آنان ارائه کنیم هرچند اعتقاد داریم کاستی‌های نیز وجود داشته و هرچقدر خدمات ارائه شود، باز هم جای کار بسیاری وجود دارد و مردم عزیز لایق شایسته‌ترین‌ها هستند که ان‌شاءا... بتوانم به یاری پروردگار متعال خدمتگذار و خادم خوبی برای مردم شریف صالح‌آباد باشم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.