1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 131202

 
احیای ۱۰ کارخانه و رفع موانع ۶۰ واحد تولیدی در همدان
تاریخ خبر : 1402-01-09
     
 
 
     
متن خبر :


جلوگیری از بیکاری ۱۲۷۴ کارگر

دادستان همدان از احیای ۱۰ کارخانه و رفع موانع ۶۰ واحد تولیدی به همت دستگاه قضا خبر داد و گفت: با این اقدام از بیکاری یک‌هزار و ۲۷۴ کارگر جلوگیری شده است.

حسن خانجانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش برای حمایت از تولید و رفع موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان از تاکیدات رهبری است، اظهار کرد: در همین زمینه و به طور مستمر از واحدهای تولیدی دارای مشکل که خود متقاضی بودند بازدیدهایی در طول سال انجام شده است.

وی گفت: در این راستا بیش از ۶۰ جلسه در یک سال اخیر با تولیدکنندگان کارخانه‌های متعدد برگزار و مطابق با قانون دستوراتی در حمایت از آنان صادر شد، تا جایی که با رفع مشکلات ۶۰ واحد تولیدی از بیکاری یک‌هزار و ۲۷۵ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

دادستان همدان تصریح کرد: عمده مشکلات مطرح شده و چالش‌های موجود بر سر راه تولید مساله معوقات بانکی بود و البته تا حدودی برخی سیاست های نادرست دولت هم در این زمینه نقش داشته است.

وی از احیای ۱۰ کارخانه با پیگیری‌های مکرر دستگاه قضایی خبر داد و تصریح کرد: تمام تلاش ما از برگزاری جلسات مشترک با تولیدکنندگان و کارآفرینان و بازدید از واحدهای تعطیل یا نیمه‌تعطیل، یافتن راهکارهای قانونی برای از بین بردن مشکلات پیش روی آنان است که تا حدود قابل قبولی هم در این زمینه به نتیجه رسیدیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.