1401-10-301401-11-10bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 10 بهمن 1401

کد خبر : 108818

 
از بیستم خردادماه انجام می‌شود

برقراری پرواز مشهد از فرودگاه همدان
تاریخ خبر : 1399-03-07
     
 
 
     
متن خبر : پرواز همدان-مشهد از بیستم خردادماه از فرودگاه بین‌المللی همدان مجددا برقرار می‌شود.
مدیر فرودگاه همدان با عنوان این مطلب و با تبریک مجدد عید فطر افزود: ضمن توجه به دستورالعمل‌های صادر شده درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام ضد عفونی روزانه تمام ترمینال‌ها و اماکن اداری مطابق با دستورهای صادره از سوی ستاد ملی کرونا صورت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه همدان، قنبر خلیل‌پور گفت: پرواز مستقیم همدان به مشهد در روزهای سه شنبه و جمعه هرهفته از بیستم ماه جاری مجددا برقرار خواهد شد.
وی افزود: شرکت هواپیمایی قشم ایر مسئولیت این پرواز را به عهده دارد و مسافران می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی سطح شهر نسبت به تهیه و رزرو بلیت این پرواز اقدام کنند.
درست است که با تصمیم‌گیری مسئولان سفرهای هوایی برقرار می‌شود اما باید در خاطر داشته باشیم که ویروس کرونا هم هنوز برقرار است و خطرات خاص خود را دارد و باید در سفرهای هوایی به صورت کامل پروتکل بهداشتی را رعایت کنیم تا از ابتلا به این ویروس جلوگیری کنیم.
خبرها حاکی از آن است که اکنون شرکت‌های هوایی به ارائه دستکش و ماسک به مسافران اقدام می‌کنند. سنجش تب، ضدعفونی کابین پرواز، تامین امنیت و سلامتی کارکنان و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در طول پرواز، از دیگر مواردی هستند که شرکت‌های پروازی در دستور کار خود قرار داده‌اند.
اما خود مسافران هم باید تدابیری برای پیشگیری از ابتلا به کرونا داشته باشند. یکی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از انتقال بیماری‌ها، انجام رزرو هتل و بلیط هواپیما و ...، به صورت آنلاین است و درصورتی‌که توانایی مالی دارید صندلی مجاور خود را نیز خریداری کنید.
 پیش از رفتن به فرودگاه
برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا حتما پیش از سفرهای هوایی واکسن بزنید. درست است با دیدن این جمله حتما به این موضوع فکر خواهید کرد که هنوز دارو و یا واکسن ویروس کرونا کشف نشده است! اما این نکته را به خاطر داشته باشید واکسیناسیون بدن شما را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های عفونی مصون می‌کند. در نتیجه با مبتلا نشدن به بیماری های عفونی، سیستم ایمنی بدن شما تضعیف نخواهد شد و در نتیجه این احتمال وجود دارد که خطر ابتلا به ویروس کرونا نیز در شما کاهش پیدا کند. وسایل بهداشتی همراه خود داشته باشید. پد الکلی، مواد ضدعفونی کننده و ماسک و دستکش اضافی در کیف دستیتان، بگذارید، جایی که دسترسی به آن آسان باشد. اگر با تاکسی قصد رفتن به فرودگاه را دارید، در صورت امکان پرداخت اعتباری انجام دهید. پس از باز کردن و بستن در و یا شیشه اتومبیل، دست خود را ضدعفونی کنید.
بهتر است سنت بدرقه تا فرودگاه هم فراموش کنید و هنگام خداحافظی هم حتما از بوسیدن و دست دادن پرهیز کنید.
 نکات بهداشتی در فرودگاه
در فرودگاه رعایت فاصله اجتماعی، نخستین موردی است که رعایت آن ضرورت دارد. استفاده از ماسک و دستکش به‌ویژه هنگام کنترل مدارک و بازرسی را جدی بگیرید. سعی کنید به جایی دست نزنید و اگر دست زدید حتما دستتان را ضدعفونی کنید.
تا جایی که امکان دارد از سرویس‌های بهداشتی چه در فرودگاه و چه در هواپیما استفاده نکنید. اما اگر ناچار به استفاده بودید حتما دست‌هایتان را سریع ضدعفونی کنید.
 نکات بهداشتی در هواپیما
در هواپیما سعی کنید حتی‌الامکان دست به جایی نزنید. پس از بستن کمربند ایمنی و پیش از خوردن غذا هم حتما دست خود را ضدعفونی کنید. ترجیحا میز غذا را هم با پد الکلی، تمیز کنید. سرویس بهداشتی هواپیما، یکی از پرخطرترین فضا‌ها است. تا آنجا که امکان دارد از آن استفاده نکنید و در صورت نیاز، دقت بسیاری به خرج دهید. در صورتی که متوجه شدید از میان مسافران کسی دارای علائم بیماری است، به مهماندار اطلاع دهید.
در طول سفر از نوشیدنی‌های الکلی یا کافئین‌دار دوری کنید. اما با توجه به اینکه کم‌آب شدن بدن می‌توان عامل تضعیف سیستم ایمنی باشد، از نوشیدن آب غافل نشوید.
همچنین در طول مسیر سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و خود را با کتاب یا پادکست سرگرم کنید. به این ترتیب از استرس شما کاسته می‌شود و سفری با آرامش خواهید داشت. حتی خوابیدن هم می‌تواند راه مؤثری برای کنترل استرس باشد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.