پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 21 مرداد 1399

کد خبر : 93392

 
تخصیص اعتبارات ملی برای ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستاهای ملایر
تاریخ خبر : 1398-02-22
     
   
     
متن خبر :


 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات اعتباری مجتمع‌های آبرسانی روستایی تک روستاهای شهرستان در نشستی با حضور نمایندگان ملایر، جانباز، معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور و مدیران استانی و شهرستانی آبفای شهری و روستایی بررسی شد.
محمد کاظمی در گفت و گو با ایسنا، افزود: در این نشست مقرر شد امسال عملیات اجرایی مجتمع های آبرسانی حسین آبادشاملو، سد کلان با 30 روستای تحت پوشش، ینگی کند و کریم آباد آغاز شود و اعتبار مشخص ملی از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات داخلی شرکت آبفای کشوری برای این مجتمع ها در نظر گرفته شد.
وی اظهارکرد: حل مشکلات آبرسانی روستاهای توچغاز، حرم آباد، پیرمیشان و داویجان از دیگر مصوبات این نشست بود که مقرر شد از محل تک روستایی، کمک هایی در حوزه خط انتقال و لوله گذاری و حفاری چاه آب آنها اختصاص یابد.
کاظمی با بیان اینکه مشکلات آب روستاهای کوسج خلیل و علی آباد دمق به صورت ویژه بررسی شد، ادامه داد: در این جلسه پس از انعکاس مشکلات موجود، تصمیمات مقتضی اتخاذ و با تخصیص اعتبار لازم، دستورات به مدیران استان و شهرستان ابلاغ شد.
نماینده مردم ملایر درخانه ملت در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم رفع موانع رونق تولید در سطح کشور و لزوم ارائه تسهیلات مناسب و ارزان به تولیدکنندگان، گفت: مانع اصلی اجرایی شدن رونق تولید، بانک‌ها هستند.
وی به بازگشت برخی کارخانجات شهرستان ملایر به روند تولید چون ذوب آهن آلیاژی اشاره کرد و افزود: با آغاز به کار مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی، شاهد اشتغالزایی و رونق اقتصادی هستیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.