پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 118147

 
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان:

کاندیداها برای گردشگری برنامه بدهند
تاریخ خبر : 1400-03-24
     
 
 
     
متن خبر :

 شفافیت و در پی آن شایسته‌گزینی و داشتن تخصص در زمینه‌های مستعد، از ضرورت‌های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که به ورود افراد اصلح به این نهاد مردمی به منظور اقدامات سازنده می‌انجامد.
کمتر از 4 روز دیگر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است. با توجه به همراهی نکردن و برخی کوتاهی‌ها که در چند سال اخیر از سوی اعضای برخی شوراها انجام شده است، انتخاب آگاهانه و صحیح اعضای این شورا ضرورتی جدی است.
برای انتخاب آگاهانه رأی‌دهندگان باید داوطلبان را به خوبی بشناسند و برای رسیدن به شناخت، داوطلبان باید با شفافیت، برنامه مدون و صداقت به خوبی خود را معرفی کنند تا مردم با آگاهی و شناخت کامل، شایسته‌ترین افراد را برای ورود به شوراها انتخاب کنند.
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان در کمیته گردشگری مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر گفت: ما صنعت گردشگری را به عنوان یکی از محورهای توسعه پایدار می‌شناسیم، ولی باور نداریم این صنعت پاک و همسو با محیط‌ زیست، می‌تواند برای ما درآمد پایدار نیز به ارمغان بیاورد.
حسین قراباغی با بیان اینکه امکانات و ظرفیت‌های کشور ما به حدی است که می‌توانیم جزو مقاصد اولیه گردشگری در دنیا باشیم افزود: با این حال شورای شهر و شهرداری باید بتواند در توسعه این صنعت تأثیرگذار و نقش‌آفرین باشند. امروز در یک قدمی انتخابات و با تأکید بر توسعه گردشگری همدان باید شاهد آن باشیم که کاندیدای شورای ششم همدان برای گردشگری برنامه مدونی ارائه دهند.
 انتخاب فرد شایسته متضمن آینده خوب است
وی گفت: انتخاب فرد شایسته در انتخابات، متضمن آینده خوب است.
قراباغی با بیان اینکه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود، بیان کرد: در جامعه اسلامی شورای شهر به عنوان نماد سیاسی، مدنی و مشارکت و حضور مردم شناخته می‌شود و از این‌رو این نهاد که در دل جامعه قرار دارد باید به مردم که بزرگترین سرمایه اجتماعی و فرهنگی جامعه باشند توجه کرده و مطالباتشان را مورد بررسی جدی قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر که به انتخاب مردم هستند باید با مدیران دستگاه‌های اجرایی ارتباط داشته باشند تا بتوانند موانع موجود در مدیریت شهری را برطرف کنند، افزود: اگر شفافیت دغدغه‌مندی و تخصص در کارها وجود نداشته باشد و کاندیدا برنامه مدون و مطالعه شده‌ای به مردم ارائه ندهد نمی‌تواند در جایگاه انتخاب دقیق قرار گیرد .
قراباغی  گفت: اگر ارائه برنامه کارشناسانه در حوزه گردشگری  در رأس کارها نباشد، تشخیص مشکلات بسیار دشوار خواهد بود و یک نکته بسیار مهم این است که شفافیت یک تکلیف و وظیفه قانونی و منطقی و عامل جلب اعتماد فعالان گردشگری و اساتید و صاحبنظران این حوزه است .
وی همچنین افزود: معمولاً آرا بر این اساس است که شخصی به نیکنامی شناخته شود، روانه صندوق‌های رأی شورا شده و به این موضوع توجه نمی‌شود که اگر داوطلبی دارای برنامه در زمینه‌های عمران شهری، فرهنگ، حمل‌ونقل، بهداشت و اقتصاد باشد، می‌تواند در جایگاه عضو شورا به خوبی ایفای نقش کند.
رئیس کمیسیون اقتصادی، گردشگری و سرمایه‌گذاری شورای شهر با اشاره به نقش جریان‌های سیاسی در معرفی افراد کارآمد به عنوان کاندیدای شوراهای اسلامی شهرها، گفت: ارائه برنامه شفاف و دقیق از سوی کاندیدای شورای شهر مستلزم توجه جریان‌های سیاسی به این موضوع مهم است.
قراباغی با بیان اینکه در واقع گروه‌های سیاسی باید در نظر داشته باشند که آیا افرادی را که به مردم معرفی می‌کنند از ویژگی‌ها و توانمندی‌های لازم برخوردار هستند یا نه، افزود: واقعیت این است که اگر اعضای شورای شهر دارای برنامه مؤثر و کارآمد باشند، می‌توانند به رفع چالش‌ها بپردازند، زیرا اگر برنامه‌ای وجود نداشته باشد نتیجه همان وضعیتی است که در حال حاضر با آن مواجهیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.