1399-06-311399-07-10bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 10 مهر 1399

کد خبر : 109890

 
شنیده3793
تاریخ خبر : 1399-04-15
     
   
     
متن خبر :

1- طرح نادرست مالیات از سهام و سپرده‌های بانکی دوباره مطرح شده است. گویا با رویکرد مردم به بورس این طرح با هدف فراری دادن سرمایه‌های مردم از این بازار غیر تورمی مطرح شده است. گفتنی است مجلس بارها اعلام کرده این طرح را در دستور کار ندارد اما این خبر توسط رسانه‌های معتبر همچنان مطرح می‌شود.


2- احتمال تغییر ساعت کار ادارات و دستگاه‌های دولتی استان در تابستان هست. گویا این تغییر به درخواست شرکت توزیع برق و برای استفاده بیشتر از نور خورشید و دمای خنک طبیعی صبحگاهی اجرا می‌شود. گفتنی است برخی استان‌ها ساعت کاری ادارات را یک ساعت زودتر قرار داده و از ساعت 6 و نیم صبح فعالیت می‌کنند.


3- هر ایرانی باید تنها یک مسکن داشته باشد. گویا دارندگان مسکن بیشتر باید در هنگام معامله و موارد دیگر تا 20 درصد مالیات بیشتری پرداخت خواهند کرد. گفتنی است این اتفاق درصورت تصویب طرح «هر ایرانی یک مسکن» در مجلس رخ خواهد داد.


4- کرونا کاربری خودروهای شخصی را افزایش داده است. گویا پس از سینما خودرو، رستوران خودرویی هم وارد زندگی ایرانی‌ها شده است.گفتنی است با این تغییر کارکردها هنوز مصرف بنزین به میزان پیش از کرونا نرسیده که نشان می‌دهد مردم از خودرو کمتر استفاده می‌کنند.


5- روابط مجلس و دولت تیره‌تر می‌شود. گویا برخی نمایندگان با محوریت نماینده فلاورجان به‌دنبال طرح پرسش از رئیس جمهور هستند. گفتنی است وجود تورم افسارگسیخته، افزایش قیمت طلا، سکه، ارز و مسکن دلیل پیگیری این پرسش مطرح شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.