پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 14 خرداد 1399

کد خبر : 98769

 
کمبود کالا نداریم
تاریخ خبر : 1398-06-20
     
 
 
     
متن خبر :


 مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه وضعیت بازار متناسب و مشکلی از نظر کالایی نداریم گفت: به محض اینکه بازار از ثبات و روند نزولی قیمت دلار اطمینان حاصل کند، قیمت کالاها کاهش می‌یابد.
علیرضا شجاعی با بیان اینکه وضعیت بازار متناسب است و مشکلی از نظر کالایی نداریم اظهار کرد: مشکل بازار بعد از تحریم‌ها به نبود برندها برمی‌گردد، جامعه تقاضای برندهای وارداتی دارد که تولیدات داخل جایگزین این برندها شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت در بخش تولید خوب بوده و در بخش واردات نیز دولت موفق عمل کرده است،‌به فارس گفت: مشکلی در عرضه و تامین کالاهای اساسی به ویژه برنج، روغن، لاستیک و نهاده‌های دامی وجود ندارد.
مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در ازای کاهش قیمت دلار در بازار چسبندگی اقتصادی ایجاد و قیمت کالا کاهش نمی‌یابد تصریح کرد: به محض اینکه بازار از ثبات و روند نزولی قیمت دلار اطمینان حاصل کند، قیمت کالاها کاهش می‌یابد.وی در ادامه به وجود افراد سودجو در بازار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قیمت‌ها به تثبیت رسیده است اما افراد سودجو برای ایجاد بازارسیاه و دلالی همچنان وجود دارند.
شجاعی با اشاره به اینکه امروز به وسعت ایران بازار فیزیکی و مجازی وجود دارد تأکید کرد: دولت در حوزه نظارت به سمت و سوی اولویت‌ها حرکت کرده است، ضمن اینکه اگر شکایتی شود به تمام موارد رسیدگی می‌شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر اولویت‌های نظارتی دولت در راستای یکصد قلم کالای اساسی است خاطرنشان کرد: همه اقشار جامعه باید ناظر و بازرس بازار باشند.
مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه همدان حدود 40 هزار واحد صنفی فعال دارد بیان کرد: مردم باید از نظر رفتاری بازار را مدیریت کنند و هزینه‌های نظارتی را از دوش دولت بردارند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.