1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

کد خبر : 132435

 
۱۰ زندانی جرائم غیرعمد در همدان آزاد شدند
تاریخ خبر : 1402-03-16
نویسنده : جلال محمدکریمی
     
 
 
     
متن خبر :


 ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد همزمان با دهه کرامت از زندان های این استان آزاد شدند که این افراد شامل زندانی مهریه و محکوم مالی بودند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: افزود: مجموعه بدهی زندانیان مهریه حدود ۱۵۰ میلیون تومان و محکومان مالی ۲۵۰ میلیون تومان و در مجموع ۴۰۰ میلیون تومان بود که همه آنها از سوی خیرین نیک اندیش تامین و پرداخت شد.

یداله روحانی منش درباره محکومان مالی بیان کرد: ۲ نفر از زندانیان به علت ضمانت اقوام، یک نفر به علت راه اندازی یک کارگاه و ناتوانی در پرداخت چک و تعهدات و ۲ نفر دیگر به علت مسائل اقتصادی روزمره بدهکار و راهی زندان شده بودند.

روحانی منش گفت: ۲ ماهه ابتدای سال جاری ۳۴ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران نیک اندیش از زندان های این استان آزاد شدند و هم اینک ۲۴۶ نفر به علت جرائم غیرعمد در زندان به سر می برند.

وی یادآوری کرد: همچنین سال گذشته ۳۱۱ زندانی جرائم غیرعمد شامل ۱۶ زن و ۲۹۵ مرد از زندان آزاد شدند که ۲۴۰ نفر از این افراد برای مسایل مالی، ۵۶ نفر برای پرداخت مهریه، ۹ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از سوانح و ۶ نفر نیز برای پرداخت نفقه زندانی شده بودند.

وی با بیان اینکه مجموع بدهی این زندانیان ۷۶ میلیارد و ۸۹۷ میلیون تومان بود، افزود: شاکیان پرونده به عنوان بزرگترین حامیان ستاد دیه ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از بدهی زندانیان را سال گذشته بخشیدند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.