پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 1 تير 1403

کد خبر : 131158

 
جایگاه‌های سوخت منطقه همدان به ۱۲۹ باب افزایش یافت
تاریخ خبر : 1402-01-03
     
 
 
     
متن خبر :


مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: همزمان با نوروز ۱۴۰۲، با بهره‌برداری از ۲ باب جایگاه عرضه سوخت در ناحیه مرکزی و ملایر، تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت در این استان به ۱۲۹ باب افزایش یافت.

امین روستایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به منظور تسهیل دسترسی و رفاه حال مسافران نوروزی و هم استانی‌های عزیز، جایگاه‌های پارس در ناحیه مرکزی شامل عرضه بنزین و نفتگاز و پارسیان شامل عرضه بنزین در ناحیه ملایر به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این ۲ جایگاه، تعداد جایگاه‌های عرضه فرآورده‌ نفتی ناحیه ملایر به ۲۷ باب و جایگاه‌های ناحیه مرکزی به ۳۷ باب و در مجموع تعداد جایگاه های استان به ۱۲۹ باب رسید.

روستایی اضافه کرد: هم‌اینک در منطقه همدان تعداد ۱۳ جایگاه عرضه فقط سوخت بنزین، ۱۱ باب جایگاه عرضه بنزین و سی ان جی، ۱۲ باب بنزین، نفتگاز و سی ان جی، ۶۷ باب بنزین و نفتگاز، ۲۴ باب سی ان جی و ۲ باب نفتگاز وجود دارد.

وی ادامه داد: جایگاه پارس، مجتمع خدماتی – رفاهی بین راهی بوده و با زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و ۲ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا، دارای چهار مخزن ذخیره‌سازی (۲ مخزن ۴۵ هزار لیتری بنزین و ۲ مخزن ۴۵ هزار لیتری نفتگاز) است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان تصریح کرد: برای راه‌اندازی این جایگاه با احتساب هزینه خرید زمین، اعتباری نزدیک حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

روستایی عنوان کرد: جایگاه سوخت پارس دارای هشت تلمبه، ۲ نازله از نوع نفت ابزار است و در مجموع امکان سوختگیری هم‌زمان ۱۶ خودرو در آن وجود دارد.

وی افزود: در فاز نخست این طرح، امکاناتی از جمله رستوران، سرویس های بهداشتی، نمازخانه، هایپر مارکت، کافی شاپ، سوغات سرا، سوهان پزی و فست فود راه اندازی شده است و در فاز دوم نیز عرضه سوخت سی ان جی و تأسیس سوئیت های اقامتی و دیگر امکانات در دستور کار است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: در فاز نخست بهره برداری از این مجتمع به طور مستقیم برای حدود ۳۰ نفر اشتغالزایی شده است.

وی از بهره برداری جایگاه شهری پارسیان در شهرستان ملایر با ظرفیت ذخیره سازی بنزین معمولی و سوپر به میزان ۱۵۰ هزار لیتر و بهره گیری از هشت دستگاه توزیع کننده از نوع تکنوتار دارای ۱۵ نازل سوخت رسانی خبر داد.

روستایی یادآور شد: با افتتاح این جایگاه از ترافیک دیگر جایگاه‌های شهری کاسته و روند ارائه سوخت تسهیل می شود.

وی توضیح داد: برای این جایگاه جدای از ارزش منطقه‌ای، حدود ۲ هزار مترمربع زمین تخصیص یافته و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان اظهار داشت: با افتتاح این جایگاه حدود ۱۰ نفر اشتغال زایی فقط در بخش سوخت رسانی شده است.

وی از پیاده‌سازی کامل زیرساخت‌های موردنیاز طرح کهاب در این ۲ جایگاه و اجرای مراحل سه گانه این طرح در این پمپ بنزین ها خبر داد

جایگاه های پارس و پارسیان به ترتیب در کیلومتر ۶۵ اتوبان همدان – ساوه (لاین برگشت)، و بلوار ۱۵ خرداد شهر ملایر واقع شده اند.

بر پایه این گزارش، هموطنان و هم استانی ها با نصب نرم افزار "باک" (baak.niopdc.ir) در گوشی‌های هوشمند می توانند محل جغرافیایی و همچنین امکانات و نوع عرضه ۱۲۹ جایگاه سوخت استان همدان را پیدا کرده و برای سوختگیری به نزدیک ترین پمپ بنزین مراجعه کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.