1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 27 بهمن 1397

کد خبر : 84479

 
شهردار و شورای شهر گیان در جمع خبرنگاران

۶۰درصد بافت فرسوده شهر زنگِ خطرِ مدیریتِ بحران است
تاریخ خبر : 1397-04-04
     
 
 
     
متن خبر :

 نهاوند- معصومه کمالوند- خبرنگار همدان پیام: ۶ماه از آغاز بکار علی جلالی شهردار گیان با شورای پنجم شهر میگذرد بنظر می رسد طلسم توسعه در گیان شکسته باشد و حالا پیشرفت مطالبه جدی گیان باشد.
این موضوع را می شود از تعامل شورا و مطالبه گری مردم و البته کارهای انجام شده هر چند در مدت اندک، شاهد دانست.
بافت فرسوده شهر گیان شرایط اضطراری دارد که مقدمه توسعه این شهر و زیر ساخت مهمی محسوب می شود.
 شهردار گیان با بیان اینکه می گویید: ۷۰درصد بافت فرسوده گیان نوسازی شده است،گفت: حقیقت این است که با بررسی های انجام شده حدود ۶۰ درصد از بافت این شهر فرسوده است و با توجه به اینکه شهرستان نهاوند روی ۴گسل زلزله قرار دارد و یک گسل آن هم در گیان است، لذا مدیریت در زمان بحران دشوار خواهد بود و منجر به خسارت های  مالی و جانی بسیاری خواهد شد.
باتوجه به اینکه در بحث زیباسازی و تغییر مبلمان شهری  ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
 مسکن مهر رها شده
علی جلالی درباره ۲۳هزار متر مربع زمین مسکن مهر که حدود ۲دهه پیش تملک و رها شده هم گفت: این پروژه بدون مطالعه و نیاز سنجی اجرا شد که پس از گذشت مدت ها هنوز بلاتکلیف و رها شده است.
 ساماندهی مسیردسترسی گیان تا2  ماه دیگر
مسیر ورودی شهر گیان از ابتدای دهبوره راه تا گیان عرض کم جاده ،مدت هاست حادثه ساز شده است که شهردار با اشاره به بیش از ۲۰ مورد تصادف در این مسیر و کشته شدن ۴ شهروند در این مسیر ۱۷ کیلومتری، از وعده مسولان استان برای ساماندهی آن تا ۲ ماه آینده خبر داد.
++ تپه گیان زباله دان بزهکاران اجتماعی
شهردار گیان گفت: تپه گیان هم یک ظرفیت گردشگری است که توجه بیشتری می طلبد،این تپه هم دوره با سیلک کاشان است که هویت شهر را در خود جای داده ،  و یکی از مطالبه های مهم و دغدغه های عمومی شهروندان ساماندهی و تعیین تکلیف این تپه است.
 اشتغال ۱۰۰نفری در۳ ماه
جلالی با بیان اینکه رویکرد مدیربت شهری گیان ،تعامل با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه و کیفیت خدمات در حوزه گردشگری و اشتغال گیان است، ساماندهی سراب گیان را موقعیت مناسبی برای ایجاد و توسعه اشتغال دانست و گفت: تاکنون با اجرای برخی برنامه ها  برای ۱۰۰ نفر اشتغالی زایی شده است.
وی با بیان اینکه پروژه روشنایی مسیر دسترسی به سراب از ابتدای جاده تا سرچشمه حدود یک ماه است آغاز شده است از اتمام آن در چند روز آینده خبر داد و  همچنین از افتتاح شهر بازی با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان در نیمه اول تیر ماه خبر داد.
+زیرساخت های گردشگری تقویت شود
شهردار گیان با اعلام اینکه تا کنون به زیرساخت های گردشگری در شهر با توجه به اینکه در مسیر گردشگری قرار دارد،توجه نشده است،گفت: ایجاد خانه کاشانه ها و مراکز اسکان در شهرر از زیرساخت های مهمی است که به آن توجه نشده است و البته این در حالی است که هنوز یک پارک تفریحی در این شهر وجود ندارد.
علی جلالی آمار گردشگران سراب گیان را از ابتدای سال تاکنون،۸۴هزار نفر اعلام کرد که حدود۶۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان درآمد زایی شده است.
 دخل سراب به خرجش نمی چربد
موضوع درآمدها و هزینه های سراب گیان پرونده ای است که در حال حاضر تو سط مراجع قضایی در حال بررسی است اینکه  درآمدهای پیشین سراب کجا و چطور هزینه شده است.
اما شهردار گیان هم می گوید: با توجه به هزینه هایی که برای حفظ،نگهداری و ارائه خدمات د  سراب میشود، تاکنون  ۸۰میلیون تومان بوده است این در حالی است که درآمد سراب ۶۷میلیون بوده است.
به گفته جلالی واگذاری سراب به بخش خصوصی کمک بزرگی به افزایش درآمدها و کیفیت خدمات خواهد داشت.
 اولویت جذب سرمایه گذار
رئیس شورای شهر گیان هم از تلاش برای جذب سرمایه گذار در سراب خبر داد و افزود: رویکرد شورا خدمت به مردم و توسعه گیان است.
فرشید کیانی گفت: در حال حاضر۱۵ نمایندگی اداران در شهر گیان وجود دارد که درصدد افزایش و ایجاد سایت اداری هستیم.
گیان پیشانی گردشگری استان
سلمان کیانی رئیس شورای شهر گیان هم از تعامل و رویکرد همگرایی مسولین استان در توسعه گیان خبر داد و گفت: با تقویت این کمک ها معتقدیم گیان پیشانی گردشگری استان خواهد بود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.