پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111695

 
کشف560 دستگاه پلوپز برقي خارجي قاچاق در همدان
تاریخ خبر : 1399-06-22
     
 
 
     
متن خبر :


 فرمانده انتظامی استان از کشف560 دستگاه پلوپز برقي خارجي قاچاق و 2 هزار و240 عدد قطعات مرتبط با آن به ارزش تقریبي 8 ميليارد و 400 ميليون ريال خبر داد.
به گزارش پايگاه خبري پليس، بخشعلی کامرانی‌صالح با اعلام اين خبر گفت: روز گذشته مأموران پليس امنيت اقتصادي استان همدان با همکاری اطلاعاتی مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان کرمانشاه رصد فعالیت قاچاقچیانی را که قصد داشتند یک محموله بزرگ لوازم خانگي خارجي را از جنوب کشور و با استفاده از محورهاي مواصلاتي استان همدان به سمت استان هاي غربي قاچاق کنند را به‌طور ویژه در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: با تشکيل چند اکيپ محسوس و نامحسوس، محورهاي مواصلاتي ورودي به استان همدان تحت کنترل قرار گرفت و خودرو حامل لوازم خانگي قاچاق که در يک دستگاه کاميون تريلي لبه‌دار بود شناسايي شد.
کامرانی‌صالح بيان کرد: کاميون مذکور در ابتداي ورودي شهر همدان متوقف شد که در بررسی‌های اولیه راننده بار کاميون را بار الياف اعلام کرد ولي در بازرسي‌های فنی مشخص شد کامیون حامل لوازم خانگي خارجي قاچاق بدون مجوز از نوع پلوپز برقي خارجي و قطعات مربوطه در مارک‌هاي مختلف است.
وی اظهار کرد: در تخليه و شمارش اين محموله تعداد 560 دستگاه پلوپز برقي و تعداد 2 هزار و 240 عدد انواع قطعات مربوطه در مارک‌هاي مختلف کشف شد.
فرمانده انتظامی استان در خاتمه با اشاره به ارزش تقريبي 8 ميليارد و 400 ميليون ريالی این محموله برابر برآورد کارشناسان گفت: در اين رابطه 2 نفر دستگير و پرونده قضايي تشکيل که درحال رسيدگي است.


کشف 7 فقره سرقت در همدان
 فرمانده انتظامي شهرستان همدان، از دستگيري يک سارق کش روزني با کشف 7 فقره سرقت توسط مأموران کلانتري 19 فرهنگيان خبر داد.
جمشيد باقري، در تشریح این خبر گفت: در پي وقوع سرقت از چند مغازه لباس‌فروشي در سطح شهر همدان، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.
به گزارش پايگاه خبري پليس، وي بيان کرد: مأموران کلانتري 19 با اقدامات اطلاعاتي و بازبيني دوربين‌هاي مداربسته در محل‌های سرقت، سارق را شناسایی و دستگير کردند و نامبرده به مقر انتظامی منتقل شد.
این مقام انتظامی افزود: متهم در بازجویی‌های فنی و تخصصی، به 7 فقره سرقت از نوع کش روزني از مغازه‌هايي که فروشنده آن‌ها خانم بوده‌اند، به‌صورتي‌که از غفلت فروشندگان استفاده و از آن‌ها سرقت مي‌کرده، اعتراف کرد و مشخص شد وی اهل و ساکن یکی از استان هاي همجوار است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.