پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

کد خبر : 75485

 
شاگرد آیت‌ا... نوری همدانی، امام‌جمعه رزن شد
تاریخ خبر : 1395-10-19
     
   
     
متن خبر :
 رزن- خبرنگار همدان‌پیام: جمعه هفته گذشته در حکمی از سوی رئیس شورای سیاستگذاری استان همدان، حجت الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده به عنوان امام‌جمعه رزن منصوب شد.
مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان همدان در مراسم معارفه امام جمعه شهر رزن ضمن قدردانی از زحمات آیت‌ا... طاهری که به مدت ۲ دهه امام‌جمعه شهرستان را به عهده داشت، گفت: وجود آیت‌ا... طاهری برای استان یک افتخار است؛ بنابراین از این عالم گرانقدر همچون سال‌های قبل به عنوان خطیب موقت همدان استفاده خواهد شد.
حجت‌الاسلام سید صادق حسینی با بیان اینکه شهرستان رزن دیار عارفان و علمای بزرگ است، اظهار کرد: آیت‌ا... نوری همدانی تنها مرجع عالیقدر تشیع از غرب کشور، زاده این شهرستان است.
وی از نماز جمعه به عنوان بزرگترین دستاورد انقلاب شکوهمند کشورمان یاد کرد و گفت: هیچ نهادی به اندازه ستاد نماز جمعه در بحث اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تأثیرگذار نیست.
حسینی امام‌جمعه را فرمانده قرارگاه فرهنگی دانست و گفت: اصلی‌ترین وظیفه امام‌جمعه ایجاد همبستگی میان مردم و پشتیبانی از انقلاب است.
 تعدد قوانین از مشکلات کشور است
نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه آیت‌ا... طاهری را پدر معنوی شهرستان دانست و گفت: ایشان به لحاظ دارا بودن صفات اخلاقی و رفتاری برجسته در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است.
حسن لطفی در ادامه یکی از مشکلات کشور را تعدد قوانین و یکی دیگر از مشکلات عمده کشور را اعطای بیش از 80 درصد اعتبارات دولت به هزینه‌های جاری برشمرد و افزود: از مجموعه اعتبارات دولت تنها 20 درصد صرف هزینه‌های عمرانی کشور می‌شود.
وی از اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان رزن در 7 ماهه گذشته خبر داد و بیان کرد: با تخصیص این اعتبار برای آبرسانی به روستاهای شهرستان بزودی جشن آبرسانی به کل روستای شهرستان را در پیش رو خواهیم داشت.
وی از اخذ مجوز برای احداث بیمارستان 150 تختخوابی و آغاز به کار درمانگاه تأمین اجتماعی در شهرستان رزن خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز ساخت بیمارستان 150 تختخوابی از کمیسیون ماده 20 صادر شده است که در تلاش هستیم هرچه سریع‌تر در اعتبارات آینده شهرستان رزن پیش‌بینی شوند.
 آیت‌ا... طاهری منادی وحدت در شهرستان 
فرماندار رزن هم با بیان اینکه در شهرستان رزن با 7 درصد از جمعیت استان، تنها نیم درصد جرائم در آن به وقوع می‌پیوندد، گفت: این شهرستان با داشتن سبقه فرهنگی و عالم‌خیز بودن آن از دیرباز در گسترش فرهنگ اسلامی در کشور مؤثر بوده است.
فتحعلی حسینی افزود: نماز جمعه دارای جایگاه ویژه در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و آیت‌ا... طاهری در مدت حضور خود در شهرستان رزن، عامل وحدت و همدلی در بین مردم بوده است.
در پایان این مراسم حجت‌الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده، یکی از شاگردان آیت‌ا.. نوری ‌همدانی (یکی از مراجع تقلید) به عنوان امام‌جمعه رزن معرفی و از زحمات آیت‌ا... طاهری تجلیل شد.
گفتنی است آیت‌ا... حسن طاهری به مدت 3 دهه در رزن حضور داشت که 17 سال امامت جمعه شهرستان رزن را بر عهده داشت.
 
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.