پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

کد خبر : 82596

 
سخنگوی دولت:

جهان باید دفاع سپاه مقابل داعش را تایید کند
تاریخ خبر : 1396-07-20
     
 
 
     
متن خبر :

 سخنگوی دولت سپاه را یکی از مولفه های قدرت و دفاع ملت پس از انقلاب خواند و تصریح کرد که جهان باید با
واقع‌بینی دفاع سپاه از تهاجم تروریستی داعش را تایید کند.
محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به این پرسش که موضوع دولت در برابر قراردادن سپاه پاسداران توسط آمریکا در زمره گروه های تروریستی چیست، گفت: موضع دولت نسبت به سپاه بسیار روشن است، سپاه یک ارگان انقلابی است و یکی از مولفه های قدرت و دفاع ملت پس از انقلاب بوده است.
وی افزود: این نهاد همچنان مورد احترام است و مردم هیچ گاه رشادت های سپاه در دفاع از کشور و مردم را فراموش نمی کنند و جهان باید با واقع بینی دفاع سپاه برابر تهاجم تروریستی داعش را تایید کند که می کند.
به گزارش ایسنا، نوبخت تاکید کرد: سپاه مدافع ملت و مهاجم به تروریست هاست پس  اگر آمریکا چنین واکنشی را در برابر سپاه داشته باشد خودش مثل همان تروریست هایی می شود که همین مواضع را نسبت به سپاه دارند.
وی در پاسخ به پرسشی در زمینه اقدامات دولت در برابر موضوع همه پرسی استقلال کردستان عراق اظهار کرد: در خصوص اتفاقاتی که در عراق و در بخشی از آن با نام اقلیم کردستان پیش آمده موضع جمهوری اسلامی ایران یکپارچگی عراق است و عاقلانه هم همین است که کشوری که بخشی از سرزمینش در اشغال تروریست‌ها قرار دارد یکپارچه بماند تا توان خود را به سمت مقابله با تروریست‌ها ببرد.
سخنگوی دولت ادامه داد: دولت عراق از ما درخواست کرد همانطور که در برابر تروریست ها به آنها کمک کردیم در حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق هم به آنها کمک کنیم و خوشبختانه دولت ترکیه هم همین نظر را دارد و سفر اخیر اردوغان به ایران هم در راستای همین موضوع بود.
سخنگوی دولت ادامه داد: همه قوا باید با فساد مقابله کنند، اما انتظاری که ما از بخش قضائی داریم این است که اجازه دهیم آنان به کار خود عمل کنند و به آنان اعتماد کنیم و فرصت دهیم که با استقلال روند رسیدگی به فساد و ریشه کن کردن آن، این پدیده غیر انسانی را انجام دهند. قطعا در این زمینه دولت نیز به آنان کمک می‌کند.
وی تاکید کرد: قوه قضائیه یک قوه مستقل است و کنش و واکنش و اقدامات قضائی‌اش باید به گونه ای باشد که شبهه سیاسی بودن به آن نخورد که اگر چنین شود، هم بخش قضائی ماجرا تضعیف می‌شود و هم اینکه ممکن است اختلافاتی را ایجاد کند و امروز نیز هیچ کسی نمی‌خواهد بین روسای سه قوه اختلافی وجود داشته باشد آن هم در شرایطی که ما از خارج از مرزهای کشور با مشکلاتی مواجهیم و کشورهای سلطه‌گر سعی می‌کنند به ما فشار وارد کنند تا بحث و منازعاتی در کشورمان ایجاد شود که اگر چنین تلقی از منازعات سیاسی در بین فعالان اقتصادی اثر بگذارد، این تاثیر منفی خواهد بود و آنان به دنبال با ثبات کردن سرمایه خود می‌روند که نمونه‌اش تبدیل سرمایه‌هایشان به دلار است که این موضوع خود سبب افزایش قیمت دلار هم می‌شود.
نوبخت در پاسخ به پرسشی در زمینه موضع دولت درباره پرونده مهدی جهانگیری اظهار کرد: لازم است از روح بزرگ و خویشتندار اسحاق جهانگیری تقدیر کنم که با سعه صدر با این موضوع برخورد کردند وبا صراحت این موضوع را مطرح کردند که فردی که از آن نام برده شد ارتباطی با دولت ندارد و قبل از دولت یازدهم آنچه که امروز به آن رسیدگی می شود را انجام داده است و از خانواده جهانگیری را که دو شهید را به انقلاب تقدیم کرده است جز این انتظار نمی رود که خویشتنداری کنند و اجازه دهند که همه قوا با آرامش به مسائلی که می خواهند، رسیدگی کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.