پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 100211

 
خدمات رسانی ۹۵ایستگاه صلواتی استان از زائرین حسینی
تاریخ خبر : 1398-07-17
     
 
 
     
متن خبر :

مدیرکل دفتر اموراجتماعی استانداری و دبیر ستاد اربعین استان گفت:امسال  ۷۵ موکب در استان ،۴موکب در مرزهای خروجی و ۱۶موکب هم در کشور عراق مشغول خدمت رسانی هستند که امسال ۹۵ ایستگاه صلواتی به زائرین خدمات رسانی خواهند کرد که تا ۳روز پس از اربعین فعال خواهند بود.
مهرداد نادری فر در آیین افتتاحیه موکب اصحاب الحسین (ع) کارخانه آرد نهاوند ، با بیان اینکه این تعداد در سال گذشته ۶۸ایستگاه بوده است، خدمات استان به زائرین را شامل اسکان، پذیرایی، امداد خودرو در راههای مواصلاتی استان،بهداشتی درمانی، آماده باش بیمارستان ها و مراکز درمانی استان، تدابیر ترافیکی و راهنمایی رانندگی، و تجهیز مجتمع های رفاهی بین راهی عنوان کرد.
نادری فر تصریح کرد: سال گذشته ۲میلیون و۲۰۰هزار نفر زائر از استان تردد شده است که  پیش بینی این رقم امسال به ۳میلیون و ۲۰۰ تردد است.
 پذیرایی روزانه از زائران
 با۵۵هزار پرس درنهاوند
فرماندار نهاوند هم  در آئین افتتاحیه موکب داران شهرستان از زائرین اربعین ، بیان کرد: با توجه به اینکه نهاوند یکی از مسیرهای عبوری زائران اربعین است، مدیریت شهرستان ، آماده‌سازی فضاهای شهری ، اکران طرح‌های فرهنگی ، تبلیغات محیطی و سیاه پوش نمودن شهر را با همکاری سایر دستگاه های ذیربط و مشارکت های مردمی در دستور کار قرار داده است.
مراد ناصری خاطرنشان كرد: پاك‌سازي و نظافت مسيرها، آماده سازي سرويس‌هاي بهداشتي در پارك‌هاي شهر، راه اندازی موکب های در طول مسير تردد زائران در شهرستان در حال انجام است.
وی تاکید کرد:  یکی از افتخاراتی که نصیب مردم شهرستان نهاوند به عنوان دروازه ورود اسلام به ایران شده است، خدمت‌رسانی به زائران اربعین در مسیر عتبات است و در این باره خیرین و مردم مشارکت شایسته ای داشته اند.
ناصری افزود: ۵ موکب در شهرستان نهاوند روزانه در سه وعده غذایی با ۵۵ هزار پرس غذا از زائرین اربعین در این ایام پذیرایی خواهند داشت.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.