پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 122387

 
المپیک و اتحاد قهرمانان فوتبال شهروندی شدند
تاریخ خبر : 1400-12-01
     
 
 
     
متن خبر :

 تیم فوتبال المپیک پرسی و اتحاد 10متری رضوان در رقابت‌های فوتبال قهرمانی شهروندی محلات در رده بزرگسالان و جوانان به مقام قهرمانی دست یافتند.
در رقابت‌های فوتبال محلات که زیرنظر کمیته شهروندی برگزار شد در بزرگسالان 40 تیم حضور داشتند که در 8 گروه رقابت‌های مقدماتی را برگزار کردند و درنهایت 2 تیم المپیک پرسی و هدف سنگ‌سفید با غلبه بر حریفان به دیدار پایانی راه یافتند.
در رقابت‌های فوتبال جوانان زیر 19سال نیز 32 شرکت داشتند که در 4 گروه مسابقات مقدماتی را برگزار کردند که در این رده نیز 2 تیم اتحاد و 10متری رضوان و شهید رحمانی شهرک الوند با غلبه بر حریفان به دیدار پایانی صعود کردند.
دیدار فینال این رقابت‌ها اختتامیه و فینال مسابقات فوتبال شهروندی شهرداری همدان در ورزشگاه قدس با حضور مسئولان استان برگزار شد.
در فینال جوانان2 تیم اتحاد 10متری رضوان و شهید رحمانی پس از 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک رضایت دادند تا قهرمانی در ضیافت پنالتی‌ها مشخص شود تیم فوتبال اتحاد 10متری رضوان در ضربات پنالتی 6 بر 5 به پیروزی رسید و قهرمان شد.
در فینال بزرگسالان نیز 2 تیم المپیک پرسی‌گاز و هدف سنگ‌سفید مقابل هم قرار گرفتند که 2تیم پس از تساوی در وقت قانونی کار به ضربات پنالتی کشید که درنهایت المپیک پرسی با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد و قهرمان مسابقات گردید.
اختتامیه و فینال مسابقات فوتبال ورزش شهروندی شهرداری همدان با حضور مسئولان در ورزشگاه شهدای قدس برگزار شد.
شهردار همدان در مراسم اختتامیه این مسابقات اظهار کرد: در ورزش شهروندی شهرداری همدان بیش از ۱۷هزار نفر به‌صورت سازمان‌یافته فعالیت می‌کنند که در کشور بی‌نظیر بوده و این موضوع برای شهرداری همدان افتخار بزرگی است.
سیدمسعود حسینی افزود: کسانی که در بحث اجرا و برنامه‌ریزی ورزش شهروندی فعالیت می‌کنند به‌صورت مردم‌نهاد در کنار شهرداری هستند که جا دارد از تک‌تک این عزیزان که در بحث رشد فرهنگ ورزش در بین شهروندان همدانی تلاش می‌کنند تقدیر کنم.
وی با اشاره به فینال مسابقات فوتبال ورزش شهروندی شهرداری همدان گفت: رشته فوتبال برای شهرداری همدان به دلیل جامعه پرمخاطب از اهمیت بالایی برخوردار بوده و شهرداری همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور بزرگسالان و جوانان و سایر رده‌ها در کشور در حال فعالیت است.
حسینی خاطرنشان کرد: به تیم المپیک پرسی‌گاز و اتحاد 10متری رضوان قهرمانان بزرگسالان و جوانان ورزش شهروندی تبریک می‌گویم و ما باید به سمتی حرکت کنیم که از دل فوتبال شهروندی و این مسابقات بتوانیم بازیکنانی را به تیم‌های شهرداری معرفی کنیم.
شهردار همدان با بیان اینکه با تمام مشکلات حامی تیم فوتبال بزرگسالان شهرداری همدان هستیم، بیان کرد: حضور یک تیم از شهر همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور برای فوتبال و ورزش شهر یک افتخار بزرگ بوده و ما همچون گذشته با تمام قدرت حامی این تیم هستیم و از سرمربی تیم بزرگسالان انتظار داریم نگاه ویژه‌ای به استعدادهای فوتبال شهروندی داشته باشد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ورزش شهروندی از اهمیت بالایی برخوردار است، در آموزه‌های دینی ما توجه به سلامت جسم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همواره به آن تأکید شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین فلاحی افزود: امروز جامعه جوان ما به شادابی و نشاط اجتماعی نیاز دارد و ورزش می‌تواند آینده کشور را با داشتن جامعه‌ای سالم تضمین کند از همین‌رو هر اندازه که ما می‌توانیم و به نحوی باید ورزش را در کوچه پس کوچه‌های محلات گسترش دهیم.
وی با اشاره به لزوم گسترش امکانات و تجهیزات ورزشی بیان کرد: محلات ما از نبود امکانات و تجهیزات ورزشی گلایه دارند و این گلایه نیز کاملاً به‌حق و بجا بوده و بارها تأکید کرده‌ام که اگر هم نمی‌توانیم یک سالن ورزشی بزنیم حداقل باید یک چمن مصنوعی در محلات ما زده شود.
فرماندار همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه کار کردن با محلات با این بضاعت اندک و تنوع سلایق بسیار سخت است، اظهار کرد: باید یک خداقوت و خسته نباشید به مجموعه ورزش شهروندی شهرداری همدان بگویم که انصافاً در بحث گسترش ورزش در محلات بسیار خوب تلاش می‌کنند.
محمدعلی محمدی افزود: یک تفاهمنامه نیز به تازگی بین فرمانداری و شهرداری همدان بسته شد تا تمام ادارات در سطح بضاعت خود در بحث ورزش شهروندی پای کار بیایند.
وی خاطرنشان کرد: امروز فوتبال شهروندی نشان داد با استعدادهایی که دارد می‌تواند فوتبال همدان را به جایگاه واقعی‌اش برساند.
گفتنی است؛ اختتامیه فوتبال ورزش شهروندی شهرداری همدان با حضور نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار و نمایندگان شورای اسلامی شهر همدان، رئیس و معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزش شهرداری و رئیس و دبیر ورزش شهروندی شهرداری همدان در ورزشگاه شهدای قدس برگزار شد.
در پایان از تیم قهرمان رده‌ سنی بزرگسالان المپیک پرسی‌گاز و قهرمان رده‌ جوانان اتحاد رضوان 10متری با اهدای کاپ و مدال تقدیر شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.