پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 124690

 
شهردار تویسرکان خبر داد

افتتاح بزرگترین آبنمای کف خشک هارمونیک موزیکال غرب کشور
تاریخ خبر : 1401-04-15
     
 
 
     
متن خبر :

 ده ماه از آغاز به‌کار شهردار تویسرکان می‌گذرد، وی در مدیریت شهرداری همانطور که در آغاز ورودش اعلام کرده بود، برخورد قاطع و قانونی با متخلفان و سودجویان به نفع مردم را در دستور کار داشت. محمد حسین پور، بر روی قولی که درباره گذر از شعارهای خسته کننده داده بود عمل کرد و اولین قدم اجرایی خود را با کلنگ‌زنی پارک شادی آغاز کرد. این پارک که در شهرک قائم است، پس از 15 سال که به حال خود رها شده بود بلافاصله پس از شروع به کار شهردار جدید و پس از بازدید از این پارک مقدمات بهسازی این مکان تفریحی به مساحت4800 متر مربع آغاز شد. سرانجام 2 ماه پس از انتصابش این بوستان با حضور کودکان افتتاح شد.
حسین‌پور با داشتن تجربه ساخت بام نهاوند، تجربه خود را به تویسرکان منتقل کرد؛ با برنامه‌ریزی‌هایش، سامان‌دهی تپه نورالشهدا و ایجاد جاده سلامت را انجام داد. توسعه محدوده رضی‌الدین آرتیمانی و ایجاد منطقه تفریحی و گردشگری با امکانات مختلفی از جمله ساخت دریاچه، توسعه جنگل‌کاری، دسترسی‌های متنوع، ایجاد 3 دریاچه با اختلافات ارتفاع و جاده سلامت درصدد است منطقه خاصی در تویسرکان شکل بگیرد.
حسین‌پور جاده سلامت را مجهز به پیست دوچرخه‌سواری، وسایل ورزشی، دسترسی آسان به قبور شهدا، ساخت فضای سبز و آلاچیق بیان کرد.
توجه او به تقویت زیرساخت‌ها برای حضور هرچه بیشتر گردشگر، نظارت بر ساخت وسازها و برخورد با متخلفان در سطح شهر محسوس است. وی این روزها از افتتاح بزرگترین آبنمای کف‌خشک هارمونیک موزیکال غرب کشور در تویسرکان خبر می‌دهد.
به گفته شهردار شهر تویسرکان، آبنمای موزیکال در زمینی به مساحت 750 متر مربع با 99 نازل واقع در بوستان نبوت در پنجم مرداد امسال افتتاح می‌شود.
حسن‌پور گفت: با توجه به اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری، تزریق روحیه نشاط و شادابی به شهر است، ایجاد آبنمای موزیکال می‌تواند گامی مهم در راستای این هدف باشد. آبنمای موزیکال برای فصل‌های گرم سال طراحی شده و درفصل‌های سرد سال خاموش است.
وی ادامه داد: چراغ‌های آبنما 7 رنگ دارد و ارتفاع فواره‌ها به 4 متر می‌رسد که هماهنگ با موزیک می‌توانیم شاهد رقص چشم‌نواز آب باشیم. چون در اطراف آبنما، ساختمان مسکونی وجود ندارد، مزاحمتی برای ساکنین منطقه ایجاد نمی‌شود. همچنین موزیک آبنما در زمان عزاداری‌ها خاموش می‌شود.
حسین پور ادامه داد: با توجه به تجربه‌ ساخت آبنمای شهرستان نهاوند، منبع آب را به گونه‌ای  طراحی کرده‌ایم که خس و خاشاک منجر به آسیب نازل‌ها نشود. آبنما بالای 4 متر ارتفاع دارد و بدون نقص است.
وی افزود: آبنما 7 رنگ دارد و براساس موزیکی که پخش می‌شود، رنگ‌ها تعیین می‌شوند. این آبنما با دیگر آبنماهای موزیکال متفاوت است؛ باتوجه به لزوم حفظ حرمت روزهای عزاداری در کشور در این روزها آبنما خاموش است. در روزهای عزاداری‌ها رنگ آبنمای میدان آزادی قرمز است تا با این روش نشان دهیم باید به عزاداری‌ها حرمت گذاشته شود.
شهردار خاطر نشان کرد: آبنمای موزیکال برای فصل تابستان درنظر گرفته شده است تا کودکان بتوانند آب‌بازی کنند و باتوجه به اینکه در نقطه‌ای از شهر ایجاد شده است که موزیک آبنما برای کسی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند، شرایطی را فراهم کردیم که جوانان و نوجوانان بتوانند با حفظ روحیه و پرانرژی برای فصل تحصیل آماده شوند. برنامه‌ریزی کردیم آبنمای میدان آزادی هم در ساعت‌هایی از روز روشن باشد که مزاحمتی برای مردم آن منطقه نداشته باشد.
وی گفت: آبنمای میدان آزادی در شلوغ‌ترین منطقه شهر است چون این منطقه همانند توقفگاه و پارک است. در تابستان این آبنما روشن است و در ماه‌های سرد سال فقط رنگ‌های آبنما و رقص نور آب فعال است چون قسمت موزیکال آبنما، کارایی چندانی ندارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.